December 15, 2018
Majlinda Kelmendi

Majlinda Kelmendi

Majlinda Kelmendi ‘përul’ flamurin e Serbisë në Uzbekistan

Sport
Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi i solli Kosovës medaljen e artë nga Uzbekistani, e veçanta e kësaj medalje është se me fitoren e Kelmendit flamuri i Kosovës e lë nën ...
Read more Comments Off on Majlinda Kelmendi ‘përul’ flamurin e Serbisë në Uzbekistan

Majlinda Kelmendi operohet me sukses

Sport
Majlinda Kelmendi është operuar me sukses pas disa shqetësimeve të viteve të fundit që e kanë lënë jashtë në disa gara. Xhudistja me famë botërore është operuar me ...
Read more Comments Off on Majlinda Kelmendi operohet me sukses

Majlinda Kelmendi shet numrin e Medaljes së Artë për ilaqe të fëmijëve me kancer

Lajme
Majlinda Kelmendi ka bërë një gjest tejet madhështor dhe human. Ambasadorja e Care for Kosovo Kids dhe njëherit fituesja e medaljes së artë në Lojërat Olimpike, Majlinda Kelmendi ...
Read more Comments Off on Majlinda Kelmendi shet numrin e Medaljes së Artë për ilaqe të fëmijëve me kancer

Vajza e artë e Kosovës

Kryesore Sport
Për vajzën nga Peja, e cila kishte nisur të merret me sportin e xhudos në moshën 8 vjeçe, askush nuk kishte menduar se do të bëhej kampione e ...
Read more Comments Off on Vajza e artë e Kosovës

Inagurohet segmenti i dytë i autostradës ‘Arbën Xhaferi’

Kryesore Lajme
Me një ceremoni të organizuar nga Ministria e Infrastrukturës e Republikës së Kosovës, sot u përurua segmenti i dytë i autostradës “Arbën Xhaferi”, e cila lidh Prishtinën me ...
Read more Comments Off on Inagurohet segmenti i dytë i autostradës ‘Arbën Xhaferi’

Turqia mbështet Kosovën për ndërtimin e infrastrukturës sportive

Lajme
Turqia do të mbështesë sportin e Kosovës, me theks të veçantë në infrastrukturë fizike. Kësisoj i premtoi ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, Kujtim Gashi homologu ...
Read more Comments Off on Turqia mbështet Kosovën për ndërtimin e infrastrukturës sportive

Distria, e pesta në ranglistën botërore

Sport
Distria Krasniqi është ngjitur në vendin e pestë të ranglistës botërore në kategorinë 52 kg. Pas medaljes së artë të fituar në turneun botëror “Grand Prix” të Hagës, ...
Read more Comments Off on Distria, e pesta në ranglistën botërore

Majlinda Kelmendi kthehet në Kosovë (Foto)

Sport
Majlinda Kelmendi kthehet sot në Kosovë pas terapisë në Tel Avivi të Izraelit. Kampionia është riaftësuar dhe pritet të arrijë në Prishtinë. Këtë lajm e ka konfirmuar trajneri, ...
Read more Comments Off on Majlinda Kelmendi kthehet në Kosovë (Foto)

Majlinda Kelmendi detyrohet të përdorë dhunë ndaj Fisnik Ismailit!

Magazinë
Majlinda Kelmendi, është emri që përmendet me krenari të lartë, sa herë flitet për sukseset që i solli vendit e këtë veç një dashamirëse e flaktë e sportit, ...
Read more 0

Operohet Majlinda Kelmendi

Sport
Xhudistja më e mirë në botë, Majlinda Kelemendi me shumë sukses ka operuar ligamentin Kryqëzor. Trajneri Driton Kuka ka njoftuar se xhudistja Majlinda Kelmendi sot me shumë sukses ...
Read more 0