October 16, 2018
Massimiliano Allegri

Massimiliano Allegri

Ky është trajneri më i mirë në botë

Sport
Pep Guardiola është renditur si trajneri më i mirë në botë para Zinedine Zidane në studimin e Comnuciar es Ganar. Në listën e top 20 trajnerëve më të ...
Read more Comments Off on Ky është trajneri më i mirë në botë

Allegri ka dy fjalë për argjentinasin Dybala

Sport
Mision i arritur për Juventusin, i cili fitoi 2-0 ndaj Genoa dhe kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë. Në fund të ndeshjes, trajneri bardhezi, Massimiliano Allegri, foli ...
Read more Comments Off on Allegri ka dy fjalë për argjentinasin Dybala

Al-Khelaifi i pakënaqur me PSG-në, kërkohet shkarkimi i trajnerit

Sport
Presidenti i Paris Saint Germain, Nasser Al-Khelaifi është shumë i zhgënjyer me lojën e ekipit të tij që vjen nga dy disfata të njëpasnjëshme në kampionat dhe Champions. ...
Read more Comments Off on Al-Khelaifi i pakënaqur me PSG-në, kërkohet shkarkimi i trajnerit

Lajm i keq për Juventusin

Sport
Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka konfirmuar katër mungesa te skuadra e tij për ballafaqimin kundër Crotones. Disa për pushim e të tjerë të lënduar, Allegri ka zbuluar ...
Read more Comments Off on Lajm i keq për Juventusin

A do ta drejtojë Allegri kombëtaren italiane?

Sport
Të drejtoj kombëtaren e Italisë? “Në këto momente absolutisht nuk është në ambiciet e mia. Pas disa vitesh, përkundrazi, po m’u dha mundësia, mendoj se kam për të ...
Read more Comments Off on A do ta drejtojë Allegri kombëtaren italiane?

Milani ‘kthen’ Allegrin

Sport
Milani është duke i shqyrtuar mundësitë për kthimin e strategut italian, Massimiliano Allegri. Trajneri aktual i Juventusit në vitin 2011 e fitoi Scudetton me Rossonerët, skuadër që e ...
Read more 0

Allegri: Dybala e Neymar në nivelin e Messit dhe CR7

Sport
Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka folur fjalë të mëdha për Paulo Dybalan. Tekniku italian beson se sulmuesi argjentinas ka të gjitha kapacitetet për t’u futur në grupin ...
Read more 0