October 18, 2018
metro

metro

Kaos në Londër, evakuohet stacioni i metrosë

Botë
Një nga stacionet kryesore të metrove në Londër është evakuuar këtë mëngjes. Stacioni “Holborn” mësohet se është mbyllur, dhe të gjithë pasagjerët mësohet se janë evakuuar nga policia. ...
Read more Comments Off on Kaos në Londër, evakuohet stacioni i metrosë

Ky gjest në metron e Moskës është bërë hit në internet (Foto)

Kuriozitete
Një fotografi e publikuar në rrjetin social Twitter ka habitur të gjithë, duke u pëlqyer dhe shpërndarë me të madhe. Fotografia, e bërë në një metro të Moskës ...
Read more Comments Off on Ky gjest në metron e Moskës është bërë hit në internet (Foto)

Befasojn basketbollistët e njohur me një video! (Video)

Sport
Basketbollistët e Cleveland Cavaliers kanë “zgjedhur” një mënyrë mjaft interesante për të shmangur trafikun e madh në zonën e Manhatan. LeBron James me shokë kanë vendosur për të ...
Read more Comments Off on Befasojn basketbollistët e njohur me një video! (Video)

Tronditet përsëri Londra, shpërthim në një metro

Botë Kryesore
Një shpërthim i vogël ndodhi në metro në Londër, gjë që shkaktoi evakuimin e një stacioni të metrosë, raporton Rasa Today. Ende nuk dihet nëse ka ndonjë lëndim, ...
Read more 0

Londër: Një tjetër arrestim në lidhje me sulmin e metrosë

Botë Kryesore
Policia britanike arrestoi një 20-vjeçar në kryeqytetin e Uellsit, Cardiff, lidhur me sulmin në metro në Londër më parë këtë muaj, transmeton Kosova Post. Njëzet vjeçarin e arrestuan ...
Read more 0

Londra në panik, shpërthimi në metro të Londrës lëndon disa persona (Video)

Botë Kryesore
Nga shpërthimi në trenin e Metros së Londrës janë plagosur disa pasagjerë që kanë pësuar djegie të fytyrave të tyre, raporton Reuters, transmeton Kosova Post. Thuhet se policia ...
Read more 0

Sulmi në metronë e Shën Petersburgut, publikohen pamjet e momentit të shpërthimit (Video,+16)

Botë
Mbi 50 të plagosur rëndë dhe për më keq edhe rreth 12 të vdekur është bilanci i sulmit të ditës së hënë në metronë e Shën Petersburgut në ...
Read more 0