October 18, 2018
Milazim Krasniqi

Milazim Krasniqi

Deputeti feston sot ditëlindjen, ja kush ishte kumbara i tij

Magazinë
Deputeti i Kuvendit të Kosovës Memli Krasniqi sot ka një ditë të veçantë. Memli feston ditëlindjen e 38-të. Babai i tij prof. Milazim Krasniqi, ka zgjedhur një mënyrë ...
Read more Comments Off on Deputeti feston sot ditëlindjen, ja kush ishte kumbara i tij

Identiteti shqiptar nuk mbrohet në Rozhajë, kur ka degjeneruar në Tiranë e në Prishtinë

OP / ED
Shkruan Milazim Krasniqi Manifestimi letrar ‘”Ora e maleve”, i cili mbahet në Rozhajë tash nëntë vjet, dje ma dha mundësinë të qëndroj në atë qytezë të vogël, për ...
Read more Comments Off on Identiteti shqiptar nuk mbrohet në Rozhajë, kur ka degjeneruar në Tiranë e në Prishtinë

Krasniqi: Po na kompletohet braktisja dhe izolimi!

Kryesore OP / ED
Profesori universitar Milazim Krasniqi shprehet i shqetësuar për faktin se shqiptarët nuk po janë mirënjohës ndaj ndihmës që i ka dhënë Turqia Kosovës pas luftës dhe faktin se ...
Read more 0

‘Zgjedhjet lokale do të verifikojnë ose do të demantojnë rezultatin e zgjedhjeve parlamentare’

Kryesore Lajme
Dje (e enjte) partitë politike kanë bërë zyrtarisht hapjen e fushatës për zgjedhjet lokale 2017.Ndonëse zgjedhjet e jashtëzakonshme të 11 qershorit ishte plot tension, profesori i Gazetarisë, Milazim ...
Read more 0

Edukimi medial në vendin tonë nevojë urgjente

OP / ED
Shkruan: Milazim Krasniqi Rëndësia e edukimit medial tashmë edhe në vendin tonë është urgjente, sepse ndikimi i medieve mbi fëmijët dhe të rinjtë është shumë i madh dhe ...
Read more 0

Krasniqi i ka dy fjalë për Ardianin: Qenke mjeshtër për manipulim!

Kryesore Lajme
Profesori universitar dhe analisti i çështjeve politike, Milazim Krasniqi ka replikuar akuzave të Ardian Krasniqit. Ai madje e ka quajtur atë mjeshtër manipulimi, shkruan Kosova Post. Postimi i ...
Read more 0