October 16, 2018
New York

New York

Policia e New York-ut qëllon për vdekje një person me ngjyrë, ja arsyet

Botë
Një njeri me ngjyrë është qëlluar me armë zjarri nga policia në Nju Jork, pasi ai nxori armën në mes të sheshit. Policia i është përgjigjur telefonuesve të ...
Read more Comments Off on Policia e New York-ut qëllon për vdekje një person me ngjyrë, ja arsyet

Hoxhaj: Kosovës i duhet qartësi strategjike për të ardhmen e saj

Kryesore Lajme
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron në New York, ku ka marrë pjesë në panelin e organizuar nga Instituti Amerikan “Independent Diplomat” dhe Konsullata e Kosovës në ...
Read more Comments Off on Hoxhaj: Kosovës i duhet qartësi strategjike për të ardhmen e saj

Tërmet në Nju Jork, njerëzit në panik

Botë
Një tërmet me magnitudë 2.2 ballë ka përfshirë Nju Jork-un ditën e sotme. Njerëzit kanë raportuar tronditje, ndërsa epiqendra e tëmretit mendohet të jetë afër Hudson Valley, në ...
Read more Comments Off on Tërmet në Nju Jork, njerëzit në panik

Gratë të bashkuara në Ditën Botërore të Mbulesës (Hixhabit)

Botë
E rritur në Bronx të New York, më mbulesë mbi kokë, Nazma Khan, thotë se ajo është familjarizuar ne diskriminimin fetar nga mosha e re. Me kombësi nga ...
Read more Comments Off on Gratë të bashkuara në Ditën Botërore të Mbulesës (Hixhabit)

Kaia gjen dashurinë e re (Foto)

Magazinë
Vajza e modeles Cindy Crawford, Kaia Gerber është në lidhje me aktorin e EastEnders, Patsy Palmer. Patsy Palmer, 17, është i biri i Fenton Merkell dhe besohet të ...
Read more Comments Off on Kaia gjen dashurinë e re (Foto)

Arrestohet autori i sulmit me bombë në New York (Foto)

Botë
Një person u arrestua pas një sulmi terrorist në terminalin më të madh të autobusëve në New York. “Terroristët nuk do të fitojnë”, deklaroi kryebashkiaku i New Yorkut, ...
Read more Comments Off on Arrestohet autori i sulmit me bombë në New York (Foto)

Shpërthim me bombë në New York

Botë Kryesore
Një person shpërtheu sot në mëngjes një bombë artizanale në një tunel pranë “Times Square”, duke shkaktuar plagosjen e tre personave dhe vetes. “Kjo është një tentativë për ...
Read more Comments Off on Shpërthim me bombë në New York

Protestë në sheshin “Times Square” të New Yorkut kundër vendimit të Trump

Botë
Mijëra njerëz u mblodhën në sheshin “Times Square” të New York-ut në SHBA për të kundërshtuar vendimin e presidentit të SHBA-së Donald Trump, me të cilën e njohu ...
Read more Comments Off on Protestë në sheshin “Times Square” të New Yorkut kundër vendimit të Trump

‘Blindohet’ Nju Jorku, masa të ashpra sigurie

Botë
Dita e Falenderimeve është festa më popullore në SHBA. Me vendim të Presidentit Abraham Linkoln, në 3 tetor 1863, ajo festohet në të gjithë Amerikën çdo vit, të ...
Read more Comments Off on ‘Blindohet’ Nju Jorku, masa të ashpra sigurie

35 të plagosur nga shpërthimi në një fabrikë të kozmetikës në New York

Botë
Rreth 35 persona janë plagosur në dy shpërthimet që ndodhën në fabrikën e kozmetikës në New York, kurse në mesin e të lënduarve janë dhe shtatë zjarrfikës, sipas ...
Read more Comments Off on 35 të plagosur nga shpërthimi në një fabrikë të kozmetikës në New York