October 16, 2018
paga

paga

Kjo është paga e një deputeti të Kuvendit të Kosovës

Kryesore Lajme
Deputetët e Kuvendit të Kosovës, kanë paga të larta dhe gati pesë herë më të mëdha se sa mesatarja e rrogave në Kosovë e cila sillet nga 130 ...
Read more Comments Off on Kjo është paga e një deputeti të Kuvendit të Kosovës

Presidenti Thaçi, pagën gati trefish më të lartë se Vuçiqi

Kryesore Lajme
Janë bërë publike pagat e presidentëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor, përfshirë edhe pagën e presidentit slloven. Pagat më të mëdha i kanë anëtarët e Presidencës së Bosnje ...
Read more Comments Off on Presidenti Thaçi, pagën gati trefish më të lartë se Vuçiqi

Arsimtarët kërkojnë rritje pagash mbi 10 për qind

Kryesore Lajme
Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe të Kulturës së Kosovës, Rrahman Jasharaj, tha se kërkesat e punëtorëve të arsimit për rritje të pagave ndaj institucioneve ...
Read more Comments Off on Arsimtarët kërkojnë rritje pagash mbi 10 për qind

FSSHK kërcënon me masa radikale nëse nuk ngritën pagat

Lajme
Këshilli Drejtues i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës kërkon nga kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli realizimin e kërkesave të premtuara, ku parashihet rritja e ...
Read more Comments Off on FSSHK kërcënon me masa radikale nëse nuk ngritën pagat

‘Kosova e para me paga, kurse e fundit ekonomikisht’

Kryesore Lajme
Vendimi i kryeministrit Ramush Haradinaj për rritje marramendëse të pagës për vete dhe stafin e tij, nxiti reagime të shumta. Këtë vendim, Haradinaj e mori në mbledhjen e ...
Read more Comments Off on ‘Kosova e para me paga, kurse e fundit ekonomikisht’

Haradinaj tregon arsyen e rritjes së pagës së tij

Kryesore Lajme
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në konferencën e fundvitit me gazetarë ka pranuar rritjen e pagës së tij me qëllimin e vetëm që, sipas tij nëse kryeministri ka ...
Read more Comments Off on Haradinaj tregon arsyen e rritjes së pagës së tij

Kompanitë amerikane njoftojnë për rritje pagash

Botë
Vetëm pakë orë pasi republikanët votuan të mërkurën ligjin i cili parasheh ulje të madhe të tatimeve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), një numër kompanish thanë ...
Read more Comments Off on Kompanitë amerikane njoftojnë për rritje pagash

Kaq paguhet Ramush Haradinaj si kryeministër!

Lajme
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është ankuar sot për pagën e tij prej 1300 euro. “Rroga e kryeministrit të Kosovës, është 1300 euro për besë është zor, mbani ...
Read more Comments Off on Kaq paguhet Ramush Haradinaj si kryeministër!

Kush janë përfituesit më të mëdhenj nga rritja e pagave?

Ekonomi Kryesore Lajme
Ministrat, zëvendësministrat, por edhe deputetët e Kuvendit të Kosovës do të përfitojnë më së shumti nga vendimi i Qeverisë për rritje të pagave prej 4 për qind nga ...
Read more Comments Off on Kush janë përfituesit më të mëdhenj nga rritja e pagave?

Mjekët në Shqipëri me paga të mëdha

Lajme Rajon
Një mjek specialist që do të pranojë të shkojë të ofrojë shërbim shëndetësor në zona të largëta nga vendbanimi i tij në Shqipëri, do të marrë në fund ...
Read more Comments Off on Mjekët në Shqipëri me paga të mëdha