19 January, 2019 20:25
Pal Lekaj

Pal Lekaj

Lekaj jep një lajm të mirë për shoferët

Kryesore Lajme
Bora  e madhe e cila ka rënë ditëve të fundit ka vishtirësuar qarkullimin e automjeteve në disa rrugë rajonale e rrugë rurale, ndërsa sot Ministria e Infrastrukturës bëri të ...
Read more Comments Off on Lekaj jep një lajm të mirë për shoferët

Qeveria emëron drejtorin e përgjithshëm të autoritetit të Aviacionit Civil

Ekonomi Kryesore
Në mbledhjen e rregullt të Qeverisë së Kosovës, ministri i Infrastruktuës, Pal Lekaj, ka propozuar Eset Berishën për drejtor të përgjithshëm të autoritetit të Aviacionit Civil të Kosovës, ...
Read more Comments Off on Qeveria emëron drejtorin e përgjithshëm të autoritetit të Aviacionit Civil

E përsërit Lekaj: Të gjitha rrugët janë të kalueshme

Kryesore Lajme
Gjatë ditës së sotme të gjitha rrugët në Kosovë kanë qenë të kalueshme, me pak vështirësi në zonat malore të vendit, si pasojë e reshjeve më të dendura ...
Read more Comments Off on E përsërit Lekaj: Të gjitha rrugët janë të kalueshme

Lekaj: Autostrada s’lëshohet këtë vit, nuk e dimë a do ta gjobitim Bechtel-Enkan

Kryesore Lajme
Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, përfundimisht ka konfirmuar se autostrada “Arbën Xhaferi” nuk ka gjasa të lëshohet për qarkullim brenda këtij viti, ashtu siç është e paraparë në ...
Read more Comments Off on Lekaj: Autostrada s’lëshohet këtë vit, nuk e dimë a do ta gjobitim Bechtel-Enkan

Lekaj u bën thirrje bashkatdhetarëve për kujdes në komunikacion

Kryesore Lajme
Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, u është drejtuar bashkatdhetarëve që vijnë në Kosovë për të kaluar festat e gundvitit, që të kenë kujdes në komunikacion. Lekaj, përmes një ...
Read more Comments Off on Lekaj u bën thirrje bashkatdhetarëve për kujdes në komunikacion

Lekaj: LDK-ja e Vetëvendosja të reflektojnë, të bëhen pjesë e dialogut

Kryesore Lajme
Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj, i ka bërë thirrje Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe Lëvizjes Vetëvendosje (LV) që të reflektojnë karshi dialogut ...
Read more Comments Off on Lekaj: LDK-ja e Vetëvendosja të reflektojnë, të bëhen pjesë e dialogut

Qeveria mund ta penalizojë ‘Bechtel & Enka-n’ për shtyrje të punimeve

Kryesore Lajme
Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, nuk e ka përjashtuar mundësinë e shqiptimit të penalltisë ndaj konsorciumit turko-amerikan “Bechtel & Enka” për shtyrje të punimeve në ndërtimin e autostradës ...
Read more Comments Off on Qeveria mund ta penalizojë ‘Bechtel & Enka-n’ për shtyrje të punimeve

Lekaj- evropianëve: Kosovën e mbytët me hipokrizi!

Kryesore Lajme
Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj shprehet të jetë i revoltuar me veprimin komisionarit evropian Johannes Hahn, për faktin se ai fillimisht viziton Serbinë, pastaj vjen në Kosovën e ...
Read more Comments Off on Lekaj- evropianëve: Kosovën e mbytët me hipokrizi!

Qytetarët t’i denoncojnë keqpërdorimet në testet për patentë shofer

Kryesore Lajme
Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka reaguar në lidhje me ankesat e një kandidati se i janë shkelur të drejtat e tij gjatë kohës kur i është nënshtruar ...
Read more Comments Off on Qytetarët t’i denoncojnë keqpërdorimet në testet për patentë shofer

Autorruga që lidh Gjilanin-Dheun e Bardhë, i lidh shqiptarët, ekonominë, por edhe ndjenjat!

Kryesore
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradiaj,  mori pjesë në 19-vjetorin e Betejes së Zhegocit dhe bëri homazhe te lapidari i dëshmorëve të rënë në këtë betejë. Përkitazi ...
Read more Comments Off on Autorruga që lidh Gjilanin-Dheun e Bardhë, i lidh shqiptarët, ekonominë, por edhe ndjenjat!