October 23, 2018
rekord

rekord

BMW ia del, thyen një rekord (Video)

Kuriozitete
Është dashur që të furnizohet pesë herë me karburant, për t’ia arritur qëllimit. Sipas lajmi.net, BMW ka bërë drift-in më të gjatë 232.5 milje për plot 8 orë. ...
Read more Comments Off on BMW ia del, thyen një rekord (Video)

Cili shtet po thyen rekordin e teleferikëve?

Kuriozitete
Një teleferik i ri ka filluar shërbimin në pikun më të lartë të Gjermanisë, ku VIP-at do gëzojnë ngritjen e parë me të. Teleferiku në malin Zugspitze po ...
Read more Comments Off on Cili shtet po thyen rekordin e teleferikëve?

Fustani i bardhë më i gjati në botë thyen rekord, mund të mbulojë edhe Malin Everest (Foto)

Kuriozitete
Fustani i bardhë i dasmës më i gjati në botë, është krijuar nga kompania Dynamic Project, kjo me ndihmën e 15 vullnetarëve. Ata kaluan më shumë se dy ...
Read more Comments Off on Fustani i bardhë më i gjati në botë thyen rekord, mund të mbulojë edhe Malin Everest (Foto)

Ky gomar thyen një rekord botëror (FOTO)

Kuriozitete
Nëse një peshkaqen jeton 500 vjet, ky gomar thyen një rekord tjetër. Ai besohet të jetë më i vogli në botë. Gomari amerikan i quajtur Ottie është vetëm ...
Read more Comments Off on Ky gomar thyen një rekord botëror (FOTO)

Bitcoin shënon rekord të ri

Tech
Siç duket Bitcoini është me të vërtetë i pandalshëm, sepse kriptovaluta më e diskutuar ka shënuar rekord të ri sot. Çmimi i Bitcoinit sot ka kaluar shifrën prej ...
Read more Comments Off on Bitcoin shënon rekord të ri

Icardi, në rrugën e duhur për të thyer rekord

Sport
E dimë se rekordet janë vendosur për tu thyer dhe Icardi është në rrugën e duhur për të shkruar me shkronja të arta emrin e tij në skuadrën ...
Read more Comments Off on Icardi, në rrugën e duhur për të thyer rekord

Ylber rekord në Tajvan, zgjat 9 orë (Foto)

Kuriozitete
Ylberi është një fenomen natyror mjaft i bukur, por që zakonisht zgjat pak. Por javën e shkuar, profesorët dhe studentët e Universitetit kinez të Kulturës në malet Taipei ...
Read more Comments Off on Ylber rekord në Tajvan, zgjat 9 orë (Foto)

‘Fluturon’ Red Bull, Ricciardo thyen rekord në Singapor

Sport
Red Bull është bërë me “krahë” edhe në sesionin e dytë të provave të lira për Çmimin e Madh të Singaporit. Daniel Ricciardo ka udhëhequr grupin e pilotëve ...
Read more 0

Cilët artistë të njohur thyen rekord me shitje të këngëve?

Magazinë
Artistët e famshëm, Adele, Coldplay dhe David Bowie kanë bërë që muzika britanike të kalojë kufijtë duke u dëgjuar në të gjithë botën. Muzikantët britanikë fituan rreth 400 ...
Read more 0

Elvis Naçi thyen rekord, tejkalon Edi Ramën (Foto)

Lajme Sociale
Rrjetet sociale janë bërë një matës i famës dhe ndikimit të personaliteteve që kanë te masa. I tillë është rasti edhe me Elvis Naçin, hoxha i cili u ...
Read more 16