January 16, 2018
Ronaldo

Ronaldo

AS: ‘Yjet’ që pritet të shndritin në ‘Rusi 2018’

Sport
As bën një parashikim për lojtarët që pritet të shkëlqejnë në eventin më të rëndësishëm të botëa së futbollit. Kur kanë mbetur dhe pak muaj nga starti i ...
Read more Comments Off on AS: ‘Yjet’ që pritet të shndritin në ‘Rusi 2018’

Ronaldo kritikon Neymarin

Sport
Neymar Jr është lojtari më i shtrenjtë i momentin dhe shumë shpejt pritet që të sundojë botën e futbollit. Talenti në këmbët e tij është i mrekullueshëm dhe ...
Read more Comments Off on Ronaldo kritikon Neymarin

‘Fenomeni’: Messi e Ronaldo? Unë rivalizoja me Zidane, Figo, Ronaldinho…

Sport
Në një intervistë për gjermanen Bild, i pyetur mbi dominin e Messit dhe Cristiano Ronaldos në dekadën e fundit, Ronaldo “Fenomeni” deklaroi se kjo ka ndodhur për shkak ...
Read more Comments Off on ‘Fenomeni’: Messi e Ronaldo? Unë rivalizoja me Zidane, Figo, Ronaldinho…

Ronaldo thyen një tjetër rekord

Sport
Cristiano Roanldo ka thyer një tjetër rekord në futbollin ndërkombëtar, duke u bërë golashënuesi më i mirë në histori të Kupës së Botës për Klube. Portugezi ka barazuar ...
Read more Comments Off on Ronaldo thyen një tjetër rekord

Madrilenët pajisen me modelet më të reja nga Audi (Foto)

Sport
Stafi i Real Madrid-it janë pajisur me makina të reja nga Audi, sponsori i tyre zyrtar. Kjo ceremoni është mbajtur në qytetin sportiv të Valdebebas. Më posht mund ...
Read more Comments Off on Madrilenët pajisen me modelet më të reja nga Audi (Foto)

Jose Paulinho: Mësova shumë nga Ronaldo sa isha i ri

Sport
Mesfushori Paulinho po bën një përshtypje pozitive në Barcelonë, por tregon se sa ishte i ri ka mësuar shumë nga bashkëkombësi i tij dhe ish-sulmuesi i Barcelonës, Ronaldo i ...
Read more Comments Off on Jose Paulinho: Mësova shumë nga Ronaldo sa isha i ri

‘Ronaldo jo më i mirë se Messi për shkak se është egoist’

Sport
Cristiano Ronaldo nuk shtë lojtari më i mirë në botë sepse ai është egoist, ndërkaq kështu nuk është Messi, pohon ish-mbrojtësi i Barcelonës, Dmytro Chygrynskiy. Golashënuesi më i ...
Read more Comments Off on ‘Ronaldo jo më i mirë se Messi për shkak se është egoist’

AS zbulon synimin e Ronaldos pas triumfit në ‘The Best’

Sport
Criatiano Ronaldo tani ka filluar të mendon për trofeun e tretë “The Best” Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është shpallur lojtari më i mirë i FIFA-së, “The ...
Read more 0

Ronaldo tregon favoritin e tij për çmimin e FIFA-s

Sport
Ish-sulmuesi brazilian, Luis Nazario da Lima Ronaldo ka treguar preferencat e tij për lojtarin e vitit nga FIFA. Pas pak fillon ceremonia zyrtare e ndarjes së cmimeve kryesore ...
Read more 0

Dështon keq nga goditja e dënimit, të gjithë tallen me Ronaldon, ku u ‘zhduk’ topi?

Sport
Real Madrid fitoi me rezultatin 3-0 përballë Eibarit, ndërsa në krahun tjetër Cristiano Ronaldo sërish ka dështuar pasi nuk arriti të gjejë rrugën e rrjetës. 4 herë fituesi ...
Read more 0