December 15, 2018
Selim Pacolli

Selim Pacolli

Pacolli në teren, vëzhgon punimet nga afër (Foto)

Kryesore Lajme
Nënkryetari i Prishtinës, Selim Pacolli, pasditen e sotme ka vendosur të luaj rolin e vëzhguesit. Ai ka dalur të shoh nga afër dhe të vëzhgoj punimet që po ...
Read more Comments Off on Pacolli në teren, vëzhgon punimet nga afër (Foto)

Nënkryetari Pacolli me delegacionin e tij në vizitë studimore në Turqi

Kryesore Lajme
Me qëllim të themelimit të Qendrës për Autizëm dhe Down Syndrom e cila planifikohet të ndërtohet në Prishtinë nga Organizata TIK-a, në bashkëpunim me Komuna e Prishtinës, delegacioni ...
Read more Comments Off on Nënkryetari Pacolli me delegacionin e tij në vizitë studimore në Turqi

Stabilizimi i gjendjes së ajrit, Pacolli: Puna për një Prishtinë më të pastër nuk mbaron këtu

Kryesore Lajme
Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Selim Pacolli, është shprehur i kënaqur me stabilizimin e gjendjes së ajrit në kryeqytet. Përmes një postimi në rrjetin social facebook, Selimi i ...
Read more Comments Off on Stabilizimi i gjendjes së ajrit, Pacolli: Puna për një Prishtinë më të pastër nuk mbaron këtu

Nënkryetari i Prishtinës Pacolli, kujton dhe nderon veprën e heroit Zahir Pajaziti

Kryesore Lajme
Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Selim Pacolli, me rastin e 21 vjetorit të rënies bëri homazhe tek shtatorja e Zahir Pajazitit në Prishtinë, raporton Kosova Post. Pacolli duke ...
Read more Comments Off on Nënkryetari i Prishtinës Pacolli, kujton dhe nderon veprën e heroit Zahir Pajaziti

A do të ndalohen apo jo veturat? Komuna e Prishtinës ‘zbutë’ vendimin

Kryesore Lajme
Komuna e Prishtinës ndalon shitjen e thëngjillit në Komunën e Prishtinës dhe ndalimin e automjeteve për qarkullim në zemër, pra në qendër të kryeqytetit, këtë e bëri të ...
Read more Comments Off on A do të ndalohen apo jo veturat? Komuna e Prishtinës ‘zbutë’ vendimin

Lajmi i fundit: Nga e mërkura, veturave të komunave tjera do tu ndalohet hyrja në Prishtinë

Kryesore Lajme
Ministra e Mjedisit dhe Planifikimit Hapsinor, Ministria e Brendshme si dhe komuna e Prishtinës, kanë mbajtur një konferencë të jashtëzakonshme për media për gjendjen alarmante të ajrit në ...
Read more Comments Off on Lajmi i fundit: Nga e mërkura, veturave të komunave tjera do tu ndalohet hyrja në Prishtinë

Selim Pacolli: Unë do të jem nënkryetar i Prishtinës

Kryesore Lajme
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti është pajtuar që nënkryetar i kryeqytetit të jetë, Selim Pacolli. Sipas tij, do të ishte e drejtë dhe legjitime, sepse ai ka qenë ...
Read more Comments Off on Selim Pacolli: Unë do të jem nënkryetar i Prishtinës

A do të bëhet Selim Pacolli nënkryetar i Komunës së Prishtinës, tregon Shpend Ahmeti

Kryesore Lajme
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti nuk ka përjashtuar mundësinë që Selim Pacolli nga AKR të bëhet nënkryetar në kryeqytet. Në ‘Debat D’ në TV Dukagjini, Ahmeti ...
Read more Comments Off on A do të bëhet Selim Pacolli nënkryetar i Komunës së Prishtinës, tregon Shpend Ahmeti

Pacolli: AKR ka ndikuar shumë me vota tek Shpend Ahmeti

Kryesore Lajme
Ish- kandidati i AKR-së për kryetar të Prishtinës, Selim Pacolli konsideron se elektorati i partisë së tij dukshëm i kanë ndihmuar Shpend Ahmetit të jetë në epërsi me ...
Read more Comments Off on Pacolli: AKR ka ndikuar shumë me vota tek Shpend Ahmeti

Ja çka po feston ‘nënkryetari i ardhshëm’ i Prishtinës (Foto)

Kryesore Lajme
Dy ditë para balotazhit Selim Pacolli, i cili po e mbështet Shpend Ahmetin e Vetëvendosjes në garën e balotazhit për Prishtinën, sot ka festë por jo  festë të ...
Read more Comments Off on Ja çka po feston ‘nënkryetari i ardhshëm’ i Prishtinës (Foto)