February 20, 2018
shqiptarët

shqiptarët

I dëbon policia, çfarë po ndodh me shqiptarët rrugëve të Francës?

Botë Lajme
Lagjja e varfër e Part-Dieu, në Francë është evakuuar nga policia mëngjesin e së premtes. Familjet që ndodheshin në rrethinat e lagjes Part-Dieut u dëbuan. Shumica prej tyre ...
Read more Comments Off on I dëbon policia, çfarë po ndodh me shqiptarët rrugëve të Francës?

National Geographic, Kush janë shqiptarët

Kuriozitete
Theron J. Damon  Shqiptari është evropian: për më shumë se dy mijë vjet ka jetuar atje ku jeton tani – në fortesat e Epirit dhe Ilirisë, përtej Adriatikut ...
Read more Comments Off on National Geographic, Kush janë shqiptarët

Shqiptarët blejnë më së shumti ora zvicerane

Tech
Numri i qytetarëve shqiptarë që blejnë mallra luksi dhe orë është rritur shumë kohët e fundit. Sipas të dhënave nga Dogana e Shqipërisë, importet e orëve në Shqipëri ...
Read more Comments Off on Shqiptarët blejnë më së shumti ora zvicerane

Franca regjistron numër rekord të azilkërkuesve, prijnë shqiptarët

Botë Kryesore
Zyra Franceze për Mbrojtjen e Refugjatëve dhe Personave pa Shtetësi (Ofpra) ka njoftuar se numri i aplikuesve të azilit në Francë vitin e kaluar është rritur me 17 ...
Read more Comments Off on Franca regjistron numër rekord të azilkërkuesve, prijnë shqiptarët

‘Mos paçi fatin e Florencit’, shikoni ku i çojnë shqiptarët pa dokumente në Francë (Video)

Kryesore Lajme Rajon
Shqiptarët denoncojnë gjendjen e mjeruar ku ata jetojnë në kampet e autoriteteve franceze. Të izoluar, pa shërbime dhe duke fjetur në tokë, kjo është gjendja që mund ta ...
Read more Comments Off on ‘Mos paçi fatin e Florencit’, shikoni ku i çojnë shqiptarët pa dokumente në Francë (Video)

Sherr masiv shqiptarët, serbët dhe zviceranët, 4 persona në gjendje të rëndë

Lajme
Në një sherr masiv ka ndodhur natën e së premtes në një qendër banimi në Bazel, Zvicër e për pasojë 4 persona kanë marrë plagë të rënda dhe ...
Read more Comments Off on Sherr masiv shqiptarët, serbët dhe zviceranët, 4 persona në gjendje të rëndë

Ja pse 80 për qind e shqiptarëve janë të lodhur, të sëmurë dhe të dobët!

Shëndetësi
Marrja e këtij minerali është i rëndësishëm për çdo organ, sepse ajo plotëson disa funksione. Vetëm 25% e të rriturve në vendin tonë marrin sasinë e rekomanduar ditore ...
Read more Comments Off on Ja pse 80 për qind e shqiptarëve janë të lodhur, të sëmurë dhe të dobët!

Shqiptarët jetojnë në Evropë, e nuk janë evropianë!

OP / ED
Shkruan: Fadil Maloku 1. Shoqëritë gjithandej shqiptare, prej filleve të erërave të demokratizimit janë infektuar aq shumë me zvetënimin e rolit të qytetarit aktiv, sa që sot pas ...
Read more Comments Off on Shqiptarët jetojnë në Evropë, e nuk janë evropianë!

Shqiptarët e japin Tuzin për ambiciet e veta të sëmura

OP / ED
Në Tuzin e banuar me shumicë shqiptare, zgjedhjet i fiton partia në pushtet në Mal të Zi, DPS e Gjukanoviqit. Problemi është se shqiptarët nuk u besojnë shqiptarëve, ...
Read more Comments Off on Shqiptarët e japin Tuzin për ambiciet e veta të sëmura

Shqiptarët shfrytëzuan çdo mënyrë për të ikur jashtë

Kryesore Lajme Rajon
Viti 2017 ka rezultuar një vit më aktiv për shqiptarët të cilët kanë rritur udhëtimet e tyre jashtë vendit. Kjo gjithmonë nëse krahasimin e bëjmë me një vit ...
Read more Comments Off on Shqiptarët shfrytëzuan çdo mënyrë për të ikur jashtë