19 January, 2019 20:28
sporti

sporti

Murray njofton largimin nga tenisi, kjo është arsyeja

Sport
Tenisit nga Britania ka vendosur t’i jap fund karrierës. Andy Murray ka vendosur t’i thotë lamtumirë sportit që dashuronte më shumë. Britaniku organizoi një konferencë ku i përfshirë ...
Read more Comments Off on Murray njofton largimin nga tenisi, kjo është arsyeja

Haradinaj: Kosova krenare me vajzat dhe djemtë që përmes sportit po e lartësojnë vendin

Kryesore Lajme
Kosova është krenare me vajzat dhe djemtë e saj, të cilët përmes sportit, më së miri po e përfaqësojnë vendin tonë në arenën ndërkombëtare”, kështu tha kryeministri i ...
Read more Comments Off on Haradinaj: Kosova krenare me vajzat dhe djemtë që përmes sportit po e lartësojnë vendin

Sporti, jo gjithmonë i shëndetshëm!

Shëndetësi
Inflamacioni i muskulit të zemrës (miokarditi) mund të shkaktojë edhe vdekjen. Cilat janë simptomat e kësaj sëmundjeje dhe kur është sporti i pashëndetshëm? Kundërshtarët e mjekes Ursula Hildebrant ...
Read more Comments Off on Sporti, jo gjithmonë i shëndetshëm!

​Abrashi: Sporti në Prishtinë ka degraduar

Kryesore Lajme
Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka kritikuar qeverisjen aktuale në Prishtinë, se gjatë mandatit të saj nuk ka punuar sa duhet për zhvillimin e ...
Read more 0