December 15, 2018
Vetëvendosje

Vetëvendosje

Rexha i Vetëvendosjes ia ‘krisë’ çiftelisë (Video)

Kryesore Lajme
Deputeti nga Lëvizja Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka publikuar një video ku ai ndodhet në qendër të skenës duke i rënë çiftelisë, teksa të tjerët e përcjellin atë me ...
Read more Comments Off on Rexha i Vetëvendosjes ia ‘krisë’ çiftelisë (Video)

Rexhep Selimi: ’Kosova të ecë përpara, Serbisë le ti dalë flaka’ (Video)

Intervistë Kryesore Lajme Video
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi në një intervistë për Kosova Post, ka konfirmuar se Kosova po bënë ushtrinë e saj, jo në atë formë sikur, që është ...
Read more Comments Off on Rexhep Selimi: ’Kosova të ecë përpara, Serbisë le ti dalë flaka’ (Video)

Vetëvendosje: Kryeministër ndalni ‘plaçkitjet’ në Telekomin e Kosovës (Video)

Kryesore Lajme Video
Ekspertë të qështjes së eknomisë brenda Lëvizjes Vetëvendosje, kanë mbajtur konferenc për media kushtuar zhvillimeve të fundit të ndërmarrjes publike të Kosovës Telekom, ku u tha se premtimet ...
Read more Comments Off on Vetëvendosje: Kryeministër ndalni ‘plaçkitjet’ në Telekomin e Kosovës (Video)

Kurti: punën që nuk po e bënë shteti po e bënë Halil Kastrati

Kryesore Lajme Video
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes Albin Kurti ka falënderuar shoqatën ‘ Jetimet e Ballkanit’ që gëzuan me 28 shtëpi ata që deri me sot ishin pa kulm mbi kokë. ...
Read more Comments Off on Kurti: punën që nuk po e bënë shteti po e bënë Halil Kastrati

Vazhdojnë problemet në mes të ‘Vetëvendosjes’ dhe GDP-së

Kryesore Lajme
Edhe pse kanë kaluar afër gjashtë muaj qyshkur deputetja Aida Dërguti ka dhënë dorëheqje nga të gjitha pozitat në Lëvizjen Vetëvendosje, ajo ende po vazhdon ta mbajë  postin ...
Read more Comments Off on Vazhdojnë problemet në mes të ‘Vetëvendosjes’ dhe GDP-së

VV kërkon shkarkimin e Dërgutit, ja çafrë thotë PDK-ja

Kryesore Lajme
Më 26 prill do të mbahet interpelanca për kontratën ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Contour Global për çështjet e çmimit dhe kontratës në tërësi. Kjo është bërë e ...
Read more Comments Off on VV kërkon shkarkimin e Dërgutit, ja çafrë thotë PDK-ja

Vazhdon vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje

Kryesore Lajme
Siç duket ende nuk ka përfunduar vala e dorëheqjeve brenda Lëvizjes Vetëvendosje. E dorëhequra e radhës nga VV-ja është Ardianë Halimi, asistente e Sekretarit Organizativ në Qendrën e ...
Read more Comments Off on Vazhdon vala e dorëheqjeve në Lëvizjen Vetëvendosje

Sveçla: Gjendja në shëndetësinë e Kosovës, jashtëzakonisht e keqe

Kryesore Lajme
Në emër të grupit të Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla tha se gjendja në shëndetësinë e Kosovës është jashtëzakonisht e keqe dhe sipas tij këtë më së miri e ...
Read more Comments Off on Sveçla: Gjendja në shëndetësinë e Kosovës, jashtëzakonisht e keqe

Vetëvendosje: Arrestimi i aktivistëve të SKV-së u bë për të mos u dëgjuar rrëfimi i tyre

Kryesore Lajme
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, dhe aktivistja e SKV-së, Berita Abazi, në një konferencë për media kanë folur për masën e arrestit të gjashtë aktivistëve të SKV-së ...
Read more Comments Off on Vetëvendosje: Arrestimi i aktivistëve të SKV-së u bë për të mos u dëgjuar rrëfimi i tyre

LDK-ja nuk i jep VV-së nënshkrimet për t’u hetuar SHIK-u

Kryesore Lajme
Edhe një dekadë pas shuarjes, Shërbimi Informativ i Kosovës dhe puna që kreu, vazhdon të mbetet mister jo vetëm për qytetarët, por edhe për vetë institucionet e shtetit. ...
Read more Comments Off on LDK-ja nuk i jep VV-së nënshkrimet për t’u hetuar SHIK-u