16 January, 2019 12:08
vetura

vetura

Vjedhin veturën gjatë natës, arrestohet një i dyshuar

Kryesore Lajme
Policia e Kosovës raporton se dje në rrugën “Nënë Tereza”, në Fushë Kosovë, gjatë natës është vjedhur një veturë. Gjatë hetimeve, njësit policore kanë arritur që ta identifikojnë ...
Read more Comments Off on Vjedhin veturën gjatë natës, arrestohet një i dyshuar

Ligjëvensit ekonomistë ndalojnë importin e veturave më të vjetra se dhjetë vjet

Ekonomi Lajme
Komisioni për Buxhet dhe Financa me shumicë votash kanë votuar kundër lejimit të importit të veturave më të vjetra se dhjetë vjet. Gjatë shqyrtimit të Projektligjit për plotësimin ...
Read more Comments Off on Ligjëvensit ekonomistë ndalojnë importin e veturave më të vjetra se dhjetë vjet

Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë

Kronika e zezë Lajme
Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur mëngjesin e sotëm, pas orës 7, në rrugën magjistrale Prishtinë-Mitrovicë, në fshatin Stanovc. Sipas dëshmitarëve dhe fotografive që ka siguruar Telegrafi ...
Read more Comments Off on Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë

Gjermani, miratohet vendimi për ndalimin e veturave me naftë

Botë
Gjykata federale në Gjermani ka vendosur se qytetet në atë vend kanë të drejtën të ndalojnë lëvizjen e makinave me naftë në zonat urbane me qëllim që të ...
Read more Comments Off on Gjermani, miratohet vendimi për ndalimin e veturave me naftë

Aksidentohet vetura që transportonte para (Video)

Botë
Pas shoferi i një veture që po transportonte paratë e një kazinoje humbi kontrollin dhe u përplas me një veturë tjetër në autostradë, mijëra dollarë filluan të shpërndahen ...
Read more Comments Off on Aksidentohet vetura që transportonte para (Video)

Byton, vetura e mençur e së ardhmes

Tech
Një veturë e re e dizajnuar nga ish punëtorët e BMW dhe Apple është prezantuar së fundmi. “Byton”, që ka një ekran të madh touchscreen, e ri-imagjinon ndjesinë ...
Read more Comments Off on Byton, vetura e mençur e së ardhmes

Vdes një 15 vjeçare nga Tërrnavci

Kronika e zezë Lajme
Një aksident me fatalitet ka ndodhur sot në fshatin Tërrnavc të Skënderajt. Sipas Policisë nga ky aksident ka mbetur e vdekur një vajzë 15 vjeçare ndërsa një tjetër ...
Read more Comments Off on Vdes një 15 vjeçare nga Tërrnavci

Luksi institucional, vitin tjetër 7 milionë euro për vetura të reja

Ekonomi Kryesore Lajme
Gjatë vitit 2018 institucionet qendrore në vend kanë paraparë t’i shpenzojnë më shumë se 7 milionë euro për blerjen e veturave të reja. Në projektbuxhetin e vitit 2018 ...
Read more Comments Off on Luksi institucional, vitin tjetër 7 milionë euro për vetura të reja

Pas një aksidenti në Viti, vetura përfundon në lum

Kronika e zezë Lajme
Një veturë ka përfunduar në lumë pasi drejtuesi i saj ka humbur kontrollin. Sipas policisë rasti ka ndodhur në Mogillë të Vitisë. Në këtë aksident sipas njoftimit lëndime ...
Read more Comments Off on Pas një aksidenti në Viti, vetura përfundon në lum

Në çfarë dileme luksoze është Behgjet Pacolli? (Foto)

Kryesore Lajme
Zëvendëskryeministëri dhe ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli, ka një dilemë jo të zakonshme për dallim nga qytetarët e Kosovës. Ai nuk e dinë cilën veturë ta ...
Read more Comments Off on Në çfarë dileme luksoze është Behgjet Pacolli? (Foto)