January 16, 2018
Vushtrri

Vushtrri

Kryetari i cilës komunë shpenzoi vetëm 33 euro për një javë?

Kryesore Lajme
Gjatë javës së fundi të qeverisjes së tij në Komunën e Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka shpenzuar 33.60 Euro nga paratë publike. Tahiri ishte zotuar se do publikonte shpenzimet ...
Read more Comments Off on Kryetari i cilës komunë shpenzoi vetëm 33 euro për një javë?

Ia djegin restorantin me benzinë

Lajme
Policia raporton se në Vushtrri të dyshuar të panjohur me një kubëz betoni kanë thyer një dritare të lokalit (restorantit) pronë e ankuesit më pas të dyshuarit kishin ...
Read more Comments Off on Ia djegin restorantin me benzinë

Aksident në hyrje të Vushtrrisë

Kronika e zezë
Një aksident trafiku ku ka të lënduar, raportohet të ketë ndodhur sonte në ora 19:30, në hyrje të Vushtrrisë, afër fabrikës “Llamkos”. Zëdhënësi i Policisë për rajonin e ...
Read more Comments Off on Aksident në hyrje të Vushtrrisë

Vjedhje në një shtëpi në Vushtrri

Kronika e zezë Kryesore Lajme
Një person ka informuar Policinë në Vushtrri se i është thyer shtëpia e tij, ku janë vjedhur një motoçikletë dhe disa gjëra tjera më vlerë. Në vendin e ...
Read more Comments Off on Vjedhje në një shtëpi në Vushtrri

​Limaj u kërkon vushtrriasve që PDK-në ta dërgojnë në ‘shtëpi’

Lajme
Kreu i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, në Vushtrri ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës është lodhur dhe se vushtrriasit me 22 tetor duhet ta dërgojnë ketë ...
Read more 0

Kandidati i Vetëvendosjes: Vushtrria udhëhiqet edhe nga Sami Lushtaku

Lajme
Kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Vushtrrisë, Besim Muzaqi ka shprehur besimin e tij se në këto zgjedhje partia e tij do të dalë fituese. Ai ka thënë ...
Read more 0

Kush u bë ‘sebep’ për kandidatin e AAK-së që të garojë për Vushtrrinë

Lajme
Sonte në emisionin  e Jeta Xharrës janë të ftuar kandidatët për kryetar të komunës së Vushtrrisë, të cilët do të garojnë në zgjedhjet e 22 tetorit. Në një ...
Read more 0

Albin Kurti: Më thanë se në Vushtrri nuk të lëshojnë pa çaj

Kryesore Lajme
Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka postuar fjalimin e tij gjatë një tubimi të mbajtur në Vushtrri. Ai përshkruan se si i kishin thënë se ‘në Vushtrri nuk ...
Read more 0

Haradinaj në Vushtrri: Kosova nuk do të hyjë në luftë me askënd për demarkacionin me Malin e Zi

Kryesore Lajme
Kryeministri Haradinaj tha se qytetarët e Kosovës nuk do të mbesin pa liberalizim të vizave, pasi janë duke u plotësuar nga Qeveria e Kosovës standardet e kërkuara edhe ...
Read more 0

Kurti: Vetëvendosje do t’ia kthejnë Vushtrrisë punësimin dhe zhvillimin

Kryesore Lajme
Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur sot pasdite një tubim zgjedhor në qytetin e Vushtrrisë ku u prezantua kandidati për kryetar të komunës nga kjo Lëvizje dhe asamblistët për Kuvend ...
Read more 0