Alarmohet Evropa, i nxehti afrikan sjellë probleme me ujin

I nxehti afrikan që ka përfshirë Evropën ka sjellë mjaft probleme me thatësirën dhe ujin e pijshëm në shtete të tilla si Italia, Irlanda apo dhe Britani e Madhe.

Kjo e fundit po përballet me ditët më të nxehta të qershorit në 176 vitet e fundit, kur tashmë është në gjendje emergjence për furnizimin me ujë të pijshëm.

Zyrtarë britanikë thonë se në Londër dhe disa rajone të tjera ka nisur dhe kufizimi i ujit të pijshëm, ndërkohë që për shkak të thatësirës kërkesa për konsum është mjaft e lartë.

Të gjitha vendet e Evropës, mes tyre edhe Itali, Irlanda etj, janë përfshirë nga vala e nxehtit ndërsa janë përballur me një krizë të furnizimit me ujë të pijshëm duke i detyruar autoritetet që të marrin masa ekstreme për përballimin e situatës

© KosovaPost.net Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

2 Comments

  1. 640513 194655Its truly a cool and helpful piece of info. Im glad which you shared this helpful information with us. Please maintain us informed like this. Thanks for sharing. 506906

  2. 653822 193356What a excellent viewpoint, nonetheless is just not produce every sence by any means discussing this mather. Just about any technique thanks and also i had try and discuss your post directly into delicius but it surely appears to be an issue inside your blogging is it possible you need to recheck this. thank you just as before. 13731

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like

Aktorja Selma Hayek dhuron 100 mijë dollarë viktimave të Meksikës

 Aktorja e famshme hollivudiane Selma Hayek sapo ka