19 January, 2019 20:37
Kronika e zezë

Kronika e zezë

Kronika e zezë Lajme

Policia e Kosovës arrestoi 12 persona

Policia e Kosovës, e udhëhequr edhe nga Prokuroria Themelore departamenti i përgjithshëm në Prishtinë, ka arrestuar në Prishtinë 4 meshkuj dhe 8 femra si të dyshuar për prostitucion. ...
Read more Comments Off on Policia e Kosovës arrestoi 12 persona
Kronika e zezë Lajme

Plaçkitet një pompë e derivateve në Ferizaj

Një grabitje e armatosur raportohet në ketë ndodhur në një pompë të derivateve në magjistralen Ferizaj- Prishtinë. Policia ka njoftuar se dje rreth orës 3, viktima ka njoftuar ...
Read more Comments Off on Plaçkitet një pompë e derivateve në Ferizaj
Kronika e zezë Lajme

Për keqpërdorim të detyrës zyrtare, arrestohet një polic

nspektorati Policor i Kosovës ka njoftuar se javë  më herët ka ndërmarrë disa veprime hetimore ndaj zyrtarit policor (rreshter në Stacionin Policor Qendra) në Prishtinë me dyshimin se ...
Read more Comments Off on Për keqpërdorim të detyrës zyrtare, arrestohet një polic
Kronika e zezë Lajme

Gjuajtje me armë zjarri në Prishtinë, ka të lënduar

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmë në Prishtinë. Rasti, sipas një qytetari, ka ndodhur në lagjen “Bregu i Diellit”, afër shkollës “Ismail Qemali”. KALLXO.com merr vesh ...
Read more Comments Off on Gjuajtje me armë zjarri në Prishtinë, ka të lënduar
Kronika e zezë Kryesore Lajme

Të shtëna me armë në Pejë, dyshohet për të vdekur

Të shtëna me armë janë dëgjuar para pak minutave në qytetin e Pejës. Sipas burimeve të Indeksonline nga këto të shtëna ka humbur jetën një person. Ngjarja ka ...
Read more Comments Off on Të shtëna me armë në Pejë, dyshohet për të vdekur
Kronika e zezë Lajme

Një 29 vjeçar në Istog gjendët pa shenja jete

Para dy ditësh një burrë i moshës 29-vjeçar është gjetur pa shenja jete në një përrockë në fshatin Dubravë të Istogut. Gazeta Express mëson se bëhet fjalë për ...
Read more Comments Off on Një 29 vjeçar në Istog gjendët pa shenja jete
Kronika e zezë Lajme

Aksident i rëndë në magjistralen Podujevë-Prishtinë

Pesë persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku në magjistralen Podujevë- Prishtinë, saktësisht në fshatin Trudë. Lajmin për Kallxo.com e ka konfirmuar komandanti i ...
Read more Comments Off on Aksident i rëndë në magjistralen Podujevë-Prishtinë
Kronika e zezë Lajme

Qendrimi humbi betejen me kancerin, ishte djalë i vetëm i familjes Aliu

Për një kohë shumë të shkurtër qytetarët nga e gjithë Kosova arritën që t’ia mbledhin paratë për ta dërguar për shërim Qëndrim Aliun, 20 vjeqarib nga Vushtrria i ...
Read more Comments Off on Qendrimi humbi betejen me kancerin, ishte djalë i vetëm i familjes Aliu
Kronika e zezë Lajme

Gjuajtje me armë zjarri në qendër të Pejës

Dy persona të dyshuar, pas një mosmarrëveshjeje, janë përleshur fizikisht me një person drejt të cilit kanë shtënë me armë zjarri, bën të ditur Policia e Kosovës. Në ...
Read more Comments Off on Gjuajtje me armë zjarri në qendër të Pejës
Kronika e zezë Lajme

Aksident i rëndë, treni godet veturën në Sllatinë

Policia raporton se në fshatin Sllatinë të Fushë Kosovës dhe ka ndodhur një aksident trafiku ku një tren ka goditur një veturë. Si pasojë e aksidentit përveç dëmeve ...
Read more Comments Off on Aksident i rëndë, treni godet veturën në Sllatinë