October 19, 2018
Kronika e zezë

Kronika e zezë

Kronika e zezë Lajme

Qendrimi humbi betejen me kancerin, ishte djalë i vetëm i familjes Aliu

Për një kohë shumë të shkurtër qytetarët nga e gjithë Kosova arritën që t’ia mbledhin paratë për ta dërguar për shërim Qëndrim Aliun, 20 vjeqarib nga Vushtrria i ...
Read more Comments Off on Qendrimi humbi betejen me kancerin, ishte djalë i vetëm i familjes Aliu
Kronika e zezë Lajme

Gjuajtje me armë zjarri në qendër të Pejës

Dy persona të dyshuar, pas një mosmarrëveshjeje, janë përleshur fizikisht me një person drejt të cilit kanë shtënë me armë zjarri, bën të ditur Policia e Kosovës. Në ...
Read more Comments Off on Gjuajtje me armë zjarri në qendër të Pejës
Kronika e zezë Lajme

Aksident i rëndë, treni godet veturën në Sllatinë

Policia raporton se në fshatin Sllatinë të Fushë Kosovës dhe ka ndodhur një aksident trafiku ku një tren ka goditur një veturë. Si pasojë e aksidentit përveç dëmeve ...
Read more Comments Off on Aksident i rëndë, treni godet veturën në Sllatinë
Kronika e zezë Lajme

Ky është 17 vjeçari që mbrëmë e mbyti bojleri në Kaçanik (Foto)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmë në qytezën e Kaçanikut. Indeksonline mëson se Shaban Burrniku, i riu 17 vjeçar nga fshati Kovaqec, e zuri rryma duke bërë dush ...
Read more Comments Off on Ky është 17 vjeçari që mbrëmë e mbyti bojleri në Kaçanik (Foto)
Kronika e zezë Lajme

Policia arreston tre persona në Viti

Janë arrestuar tre të dyshuar, pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje janë përleshur fizikisht në mes veti, me ç’rast kanë pësuar lëndime trupore, ku njëri nga ta ...
Read more Comments Off on Policia arreston tre persona në Viti
Kronika e zezë Lajme

Policia e Kosovës konfiskon armë dhe municion në fshatin Trudë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka konfiskuar armë dhe municion në fshatin Trudë të Prishtinës. Sipas njoftimit, gjatë një kontrolli rutinor në një automjet, janë gjetur dhe ...
Read more Comments Off on Policia e Kosovës konfiskon armë dhe municion në fshatin Trudë
Kronika e zezë Lajme

Tenton të hyjë me armë në Gjinekologji, arrestohet

Nga QKUK-ja një punëtor i sigurimit ka njoftuar policinë  se derisa ishte në vendin e tij të punës një person mashkull, me dhunë duke ekspozuar edhe një armë ...
Read more Comments Off on Tenton të hyjë me armë në Gjinekologji, arrestohet
Kronika e zezë Lajme

Përleshje me armë zjarri, arrestohen shtatë persona në Barilevë

Policia e Kosovës ka arrestuar shtatë persona, kushërinj në mes vete, të cilët pas një mosmarrëveshje rreth një prone janë rrahur në mes vete, ku njëri prej të ...
Read more Comments Off on Përleshje me armë zjarri, arrestohen shtatë persona në Barilevë
Kronika e zezë Lajme

Një person gjendet i vdekur në kanal

Një person është gjetur i pajetë ditën e djeshme. Policia thotë se në fshatin Gjoc në Kavajë, në një kanal, është gjetur një trup i pajetë i gjinisë ...
Read more Comments Off on Një person gjendet i vdekur në kanal
Kronika e zezë Lajme

Në këtë qytet të Kosovës, prangosën dy persona që kryen tetë vjedhje të rënda

Hetuesit policorë në kuadër të stacionit Jugu në Mitrovicë, në vazhdën e hetimeve për zbardhjen e veprave penale, kanë arritur të identifikojnë dhe të arrestojnë dy persona të ...
Read more Comments Off on Në këtë qytet të Kosovës, prangosën dy persona që kryen tetë vjedhje të rënda