October 21, 2018
Shëndetësi

Shëndetësi

Shëndetësi

Këto janë shenjat që tregojnë se keni nevojë për më shumë kalcium

Kalciumi është një mineral esencial që është shumë i njohur për rolin e tij të rëndësishëm në shëndetin e kockave. Kur ju nuk merrni mjaftueshëm kalcium, mund të ...
Read more Comments Off on Këto janë shenjat që tregojnë se keni nevojë për më shumë kalcium
Shëndetësi

Si mund t’i dallojmë alergjitë nga e ftohura

Nëse keni rrjedhje dhe bllokim hundësh, ose keni teshtima dhe kollitje mendimi juaj i parë është se jeni ftohur. Nëse i dini mirë dallimet mes tyre jeni në ...
Read more Comments Off on Si mund t’i dallojmë alergjitë nga e ftohura
Shëndetësi

Shpresa të reja për diabetikët: Është shpikur terapia që e shëron diabetin!

Hulumtimet më të reja kanë treguar që trajtimi i shërimit të debatit të tipit 2, i cili para pak kohësh po aplikohet në SHBA, ka treguar rezultate të ...
Read more Comments Off on Shpresa të reja për diabetikët: Është shpikur terapia që e shëron diabetin!
Shëndetësi

Si ta ndalini gripin ende pa u zënë

Më poshtë keni këshilla me vlerë se si ta parandaloni gripin dhe të ftohtin pa ardhur akoma. Merrni mjaftueshëm vitamin D Studimet tregojnë se vitamina D aktivizon mbrojtjen ...
Read more Comments Off on Si ta ndalini gripin ende pa u zënë
Lajme Shëndetësi

Analizat laboratorike në Kosovë, shkel e shko

Mjeku kosovar në Gjermani, Hasan Simnica, ka konsideruar se rezultatet e analizave laboratorike në spitalet e Kosovës kryhen shkel e shko. Simnica ka thënë se analizat, të cilat ...
Read more Comments Off on Analizat laboratorike në Kosovë, shkel e shko
Shëndetësi

Mësojeni se për çfarë shërben mjalti, limoni dhe kanella

Nëse doni të humbni peshë, por nuk keni pasur sukses, ky ilaç është për ju – përzierja e limonit, mjaltit dhe kanellës. Si funksionon? Mjalti, limoni dhe uji ...
Read more Comments Off on Mësojeni se për çfarë shërben mjalti, limoni dhe kanella
Shëndetësi

Ky është sekreti si ta lëmë duhanin

Rreziqet e pirjes së duhanit i kemi ditur tash e sa dekada, por lënia e duhanit është ende proces tejet i vështirë për duhanpirësit. Nëse jeni duke bërë ...
Read more Comments Off on Ky është sekreti si ta lëmë duhanin
Shëndetësi

Rezultati i kërkimit shkencor: Dy vezë në ditë e ‘çmendin’ organizmin

E vështirë është të gjesh një familje në vendin tonë, e cila nuk e ka të paktën një pako me vezë në shtëpi. Ngrënia e dy vezëve çdo ...
Read more Comments Off on Rezultati i kërkimit shkencor: Dy vezë në ditë e ‘çmendin’ organizmin
Kryesore Lajme Shëndetësi

Mjeku shqiptar nga Kosova në Gjermani: Rezultatet e analizave laboratorike në spitalet e Kosovës kryhen shkel e shko

Mjeku shqiptar nga Kosova në Gjermani, Hasan Simnica, ka konsideruar se rezultatet e analizave laboratorike në spitalet e Kosovës kryhen shkel e shko. Simnica ka thënë se analizat, ...
Read more Comments Off on Mjeku shqiptar nga Kosova në Gjermani: Rezultatet e analizave laboratorike në spitalet e Kosovës kryhen shkel e shko
Shëndetësi

Këto janë perimet më të shëndetshme në botë

Në një botë të jetës së nxituar, ku e hamë gjënë e parë që na shkon në mëndje dhe shpesh ndeshemi me problemet e peshës së tepërt dhe ...
Read more Comments Off on Këto janë perimet më të shëndetshme në botë