Ermonela Jaho në mesin e interpretueseve më të mira nga Operawire

Sopranoja shqiptare e njohur ndërkombëtarisht, Ermonela Jaho është vlerësuar si një nga interpretueset më të mira të vitit nga Operawire.

 

Sipas njoftimit, Jaho është çmuar për zërin e saj, aktrimin dhe zotërimin e skenës.

Jaho ka debutuar në skena të shumta operistike gjatë vitit të kaluar.

 

Të ngjajshme

AlbanianBosnianEnglishGermanTurkish

Tjera nga rubrika