Kosova humbë edhe një deputetë të 2 Korrikut

Kosova humbë edhe një deputetë të 2 Korrikut

Politikani shqiptar dhe ish- deputeti i 2 korrikut Milazim Vitia, ka ndërruar jetë në moshën 60 vjeçare pas një sëmundje të shkurtë.

Këtë e ka bërë të ditur anëtarja e AKR- së, Myzejene Selmani përmes një postimi në Facebook. Derisa shprehë dhimbje dhe gushëllon familjen Vitia, Selmani ka kujtuar se i ndjeri ishte delegat i Kuvendit të 2 Korrikut 1990-të.

Postimi i plotë i Selmanit:

Politikani shqiptar dhe ish- deputeti i 2 korrikut Milazim Vitia, ka ndërruar jetë në moshën 60 vjeçare pas një sëmundje të shkurtër.
Ai ishte delegat i Kuvendit të Kosovës së 2 korrikut 1990. Ai ka lindur më 25 maj 1958 në Viti të Marecit. Deri para çlirimit të Kosovës ai qëndroi në Gjermani si i përndjekur politik. Gjatë qëndrimit në Gjermani ai është marrë me aktivitete kombëtare. Ai një kohë ishte shef në Hotelin Grand ndërsa pas kthimit në Kosovë ushtroi afarizëm privat. Pas vetës ka lënë bashkëshorten, dy djem dhe një vajzë. Ngushllime familjes Vitija zoti ju dhashte gajretin.

Kosova humb edhe një Deputet të 2 korrikutPolitikani shqiptar dhe ish Deputeti i 2 korrikut Milazim Vitia ka ndërruar…

Posted by Myzejene Selmani on Thursday, December 6, 2018