16 January, 2019 12:10
avni arifi

avni arifi

Këshilltari i Haradinajt: Je bo me të dashtë Serbia o Isë

Kryesore Lajme
Shefi i Kabinetit të kryeministrit Haradinaj, Avni Arifi është përfshirë në debatin dhe polemikat e fundit mes kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, dhe partive nga koalicioni qeverisës, AAK ...
Read more Comments Off on Këshilltari i Haradinajt: Je bo me të dashtë Serbia o Isë

Arifi: Asociacioni do bëhet sipas Kushtetutës

Kryesore Lajme
Shefi i ekipit për bisedime teknike me Serbinë, Avni Arifi, ka thënë se kërkesë e palëkundshme e Kosovës është që Serbia t’i zbatojë marrëveshjet e arritura në Bruksel. ...
Read more Comments Off on Arifi: Asociacioni do bëhet sipas Kushtetutës

Pala serbe kundërshton propozimin e Avni Arifit: Asociacionit nuk mund t’i shtohet asnjë presje

Kryesore Lajme
Për Serbinë është e papranueshme që në marrëveshjen e Asociacionit të komunave serbe të zhvendoset vetëm një presje, e lëre më të bëhet një projekt i ri i ...
Read more Comments Off on Pala serbe kundërshton propozimin e Avni Arifit: Asociacionit nuk mund t’i shtohet asnjë presje

Arifi: Synojmë marrëveshje përfundimtare me Serbinë

Kryesore Lajme
Shefi i ekipit teknik të Kosovës në bisedimet me Serbinë, Avni Arifi, ka raportuar dje para anëtarëve të Komisionit Parlamentar për Punë të Jashtme, me ç’rast ka thënë ...
Read more Comments Off on Arifi: Synojmë marrëveshje përfundimtare me Serbinë

‘Lista e Zezë’ që ua ndalon 25 kosovarëve hyrjen në SHBA, reagon zyra e kryeminstrit

Kryesore Lajme
Avni Arifi, shefi i stafit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradianj, ka komentuar vazhdimin e ndalimit të udhëtimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për 25 kosovarë. Në ...
Read more Comments Off on ‘Lista e Zezë’ që ua ndalon 25 kosovarëve hyrjen në SHBA, reagon zyra e kryeminstrit

Pezullimi i dialogut dëmton Kosovën

Kryesore Lajme
Pezullimi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë pas vrasjes së politikanit serb Oliver Ivanoviq do ta dëmtojë vendin tonë pasi që Kosova do të humbasë edhe më shumë ...
Read more Comments Off on Pezullimi i dialogut dëmton Kosovën

Ekipi negociator për dialog fillon serinë e takimeve në Bruksel

Kryesore Lajme
Delegacioni i Kosovës i kryesuar nga Avni Arifi dhe në përbërje të Meliza Haradinaj, Alban Dermaku, Ardian Arifaj dhe Blerand Stavileci si dhe ambasadori i Kosovës në Bruksel, ...
Read more Comments Off on Ekipi negociator për dialog fillon serinë e takimeve në Bruksel

Haradinaj flet për pasaportën shqiptare: Nuk do ta përdori për udhëtim

Kryesore Lajme
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se pasaportën e Shqipërisë nuk do ta përdorë për udhëtim, pasi e ka pasaportën diplomatike. Megjithatë, tha se e ka pranuar ...
Read more Comments Off on Haradinaj flet për pasaportën shqiptare: Nuk do ta përdori për udhëtim

Hoxhaj përgjegjës për mbledhje të përbashkët me Maqedoninë

Lajme
Qeveria e Kosovës ka ngarkuar sot zëvendëskryeministrin Enver Hoxhajn për përgatitjet për mbledhjen e përbashkët me Qeverinë e Maqedonisë. Kryeministri Ramush Haradinaj tha se është edhe gatishmëria e ...
Read more Comments Off on Hoxhaj përgjegjës për mbledhje të përbashkët me Maqedoninë

A do të takohet Kryeministri Haradinaj me atë të Serbisë Bërnabiq në Bruksel, tregon Avni Arifi

Kryesore Lajme
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj po merr pjesë në Bruksel, në Këshillin e Stabilizim Asociimit Kosovë-BE, atje është edhe kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, e cila tashmë ka zhvilluar ...
Read more Comments Off on A do të takohet Kryeministri Haradinaj me atë të Serbisë Bërnabiq në Bruksel, tregon Avni Arifi