November 20, 2017
Beogradi

Beogradi

A po dorëzohet Serbia për Asociacionin në Kosovë?

Kryesore Lajme
Beogradi zyrtar po shkon drejtë dorëzimit sa i përket formimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, sipas Marrëveshjes së Brukselit. Drejtori i zyrës për Kosovën, Marko Gjuriq i ...
Read more Comments Off on A po dorëzohet Serbia për Asociacionin në Kosovë?

Serbia, sërish kërcnon! Kosova, mrizon!

Kryesore Opinione
Shkruan: Fadil Maloku 1. Retorika e fundit serbe, rreth gatishmërisë për “t’u risakrifikuar, në altarin e “djepit, dhe Jerusalemit” serb (kështu e ka identifikuar ish politika millosheviqiane, Kosovën!), ...
Read more Comments Off on Serbia, sërish kërcnon! Kosova, mrizon!

‘BE do të përfshihet në dialogun Kosovë-Serbi’

Kryesore Lajme
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj vazhdimisht po kërkon përfshirjen e Amerikës në dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. Por ndaj kësaj kërkese kishte reaguar ministri i jashtëm serb, Ivica ...
Read more 0

Nobelistja gjermane në Beograd: Serbia i ka sjellë vuajtje vetvetës dhe të tjerëve

Lajme Rajon
Serbia i ka bërë zullume vetes dhe serbët duhet të jetojnë me këtë vërtetë. Ata i kanë sjellë vuajtje vetvetes dhe të tjerëve. Kështu ka deklaruar shkrimtarja e ...
Read more 0

Presidenti i Partizanit të Beogradit reagon ashpër ndaj Jashanicës së Skënderbeut

Sport
Presidenti i klubit serb të Partizanit të Beogradit, Milorad Vuçeliq, ka reaguar ndaj deklaratës së mbrojtësit të Skenderbeut të Korçës, Bajram Jashanica, i cili deklaroi dy ditë më ...
Read more 0

SHBA-të po mundësojnë përkrahje më të fuqishme për dialogun Kosovë-Serbi

Lajme
SHBA-të janë duke e shqyrtuar mundësinë se si të ofrohet përkrahje më e fuqishme në procesin e dialogut që po zhvillohet mes Prishtinës dhe Beogradit në Bruksel. Kështu ...
Read more 0

Sëmuren 33 njerëz me ethe të Nilit Perëndimor

Kryesore Rajon
Pacientët e parë regjistrohen kryesisht në gjysmën e dytë të korrikut dhe shumica e pacientëve regjistrohen gjatë muajit gusht dhe shtator, shkruan Al Jazeera, përcjell Kosova Post. Në ...
Read more 0

McAllister: Rruga e Serbisë në BE varet nga marrëdhëniet me Kosovën

Kryesore Lajme
Raportuesi i Parlamentit Evropian për Serbinë thotë se Bashkimi Evropian nuk do ta detyrojë as Beogradin as Prishtinën për të marrë iniciativën, transmeton Kosova Post. Raportuesi i Parlamentit ...
Read more 0

Konjufca: Do të kthejnë kokën nga Beogradi në të ardhmen kjo qeveri (Foto)

Kosovë Kryesore Lajme
  Glauk Konjufca në fjalën e tij pasi rinisi seanca e sontme vuri në dukje se mocionet votohen kur propozohen jo kur I teket koalicionit PAN. “Kjo nuk ...
Read more 0

Qëllohet për vdekje krimineli nga Beogradi në Barcelonë

Kronika e zezë Kryesore
Kreu i ‘klanit Rakovski’ Nebojsha Stojkoviç Stojke, 48 vjeç, u qëllua për vdekje në Barcelonë të hënën natën, shkruan ‘Vecernje novosti’, transmeton Kosova Post. Gjithashtu, thuhet se një ...
Read more 0