November 14, 2018
blerta deliu

blerta deliu

Gratë e dhunuara duhet të jenë të barabarta në shoqëri

Kryesore Lajme
Me shpresë që në të ardhmen viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës nuk do të diskriminohen nga shoqëria jonë, sot është përmbyll fushata vetëdijësuese kundër diskriminimit të viktimave ...
Read more Comments Off on Gratë e dhunuara duhet të jenë të barabarta në shoqëri

Ja se çfarë tha Bekim Haxhiu për deputetët e Vetëvendosjes

Lajme
Në seancën gjyqësore ndaj katër deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje ka dëshmuar Bekim Haxhiu, deputet i PDK-së. Deputeti Haxhiu është pyetur për ngjarjen që ka ndodhur më 8 tetor ...
Read more Comments Off on Ja se çfarë tha Bekim Haxhiu për deputetët e Vetëvendosjes

Dëshmia e deputetes së PDK-së: Albin Kurti thoshte duhet ta kallim këtë vend

Kryesore Lajme
Deputetja Blerta Deliu ka deklaruar në Gjykatë se e ka dëgjuar të akuzuarin Albin Kurti, pasi ka hedhur gaz, të ketë thënë se “duhet edhe 50 tjera me ...
Read more Comments Off on Dëshmia e deputetes së PDK-së: Albin Kurti thoshte duhet ta kallim këtë vend

Kampanja kundër luftës së kancerit në Prishtinë, bashkon gratë politikane (Foto)

Magazinë
Muaji tetor në të gjithë botën cilësohet si muaji rozë, ngase ditët e këtij muaji i kushtohet grave të prekur nga kanceri i gjirit. Një kampanjë sensibilizuese për ...
Read more 0

Përplasen në debat Albulena Haxhiu e Blerta Deliu

Lajme
Deputetja e PDK’së, Blerta Deliu dhe ajo e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu janë përplasur verbalisht në emisionin “Rubikon” të KTV’së. Deliu ka thënë se në Kuvendin  e Kosovës ka ...
Read more 0