October 23, 2018
burg

burg

20 vjet burgim për policët që morën ryshfet

Kronika e zezë
Me 20 vjet burgim, Gjykata Themelore e Prizrenit ka dënuar 20 policët që morën ryshfet gjatë patrullimeve në autostradën “Ibrahim Rugova” Të dënuarit, Shemsi Demolli, Safet Veliu, Naser ...
Read more Comments Off on 20 vjet burgim për policët që morën ryshfet

Me burg afatgjatë dënohet prifti pedofil

Botë
Një prift që u dënua me 18 vjet burg për pedofili nga gjykata, dikur kishte gjetur strehim në Kosovë pa u penguar nga askush. Ai u shpall fajtor ...
Read more Comments Off on Me burg afatgjatë dënohet prifti pedofil

Ish-ministri i Ekonomisë dënohet me tetë vite burg për korrupsion

Botë
Ish-ministri rus i Zhvillimit Ekonomik, Aleksei Uljukajev, është shpallur fajtor për korrupsion nga gjykata “Zamoskvoretskiy” në Moskë, për pranimin e një zarfi me dy milionë dollarë nga pronari ...
Read more Comments Off on Ish-ministri i Ekonomisë dënohet me tetë vite burg për korrupsion

Edhe sa do të qëndrojë në burg Azem Syla?

Kronika e zezë Lajme
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Azem Syla, do të vazhdoi të mbetet nën masën e paraburgimit, edhe për më shumë se ...
Read more Comments Off on Edhe sa do të qëndrojë në burg Azem Syla?

Përse u dënua Robinho me 9 vite burg?

Sport
Ish-sulmuesi i Milanit, Robinho është dënuar nga gjykata e Milanos me nëntë vite burg.  Robinho është dënuar nga drejtësia italiane pasi ishte pjesë e një grupi që dhunuan ...
Read more Comments Off on Përse u dënua Robinho me 9 vite burg?

Mursit i janë lejuar vetëm tri vizita brenda katër viteve në burg

Botë Kryesore
Brenda katër viteve në burg, vetëm tre herë i janë lejuar vizita Muhamed Mursit, presidentit të parë të zgjedhur të Egjiptit i cili u largua përmes një puçi ...
Read more Comments Off on Mursit i janë lejuar vetëm tri vizita brenda katër viteve në burg

Dënim me burg për dy të akuzuarit për 55 kilogramë drogë

Kronika e zezë
Gjykata në Prishtinë ka shpallur aktgjykimin ndaj dy të akuzuarve për blerje, posedim, shitje e shpërndarje të paautorizuar të narkotikëve. I akuzuari Abedin Bytyqi është dënuar me 2 ...
Read more Comments Off on Dënim me burg për dy të akuzuarit për 55 kilogramë drogë

Jeta në burgun e Lipjanit, flasin të dënuarit

Kronika e zezë
Në Qendrën Korrektuese në Lipjan vuajnë dënimin 70 persona, 40 gra dhe 30 persona të moshës jomadhore. Ata janë dënuar për vepra të ndryshme penale, duke filluar nga ...
Read more Comments Off on Jeta në burgun e Lipjanit, flasin të dënuarit

Katër të pafajshmit kërkojnë dëmshpërblim për ditët e kaluara në burg

Lajme
U liruan si të pafajshëm në rastin Lagjja e Trimave. Por, Besnik Ajdini, Fazli Osmani dhe Besnik Bajrami thonë se nuk do të mund të kompensohet me asgjë ...
Read more Comments Off on Katër të pafajshmit kërkojnë dëmshpërblim për ditët e kaluara në burg

Tre policë dënohen me burg për ryshfet

Kronika e zezë
Gjykata Themelore e Prizrenit ka dënuar me burgim dhe gjoba tre policë të akuzuar për marrje ryshfeti në Prizren. Të akuzuarin me iniciale N.A. nga Prizreni, gjykata e ...
Read more 0