December 15, 2018
Dhunë

Dhunë

Gjermania dënon ashpër dhunën ndaj muslimanëve të Arakanit

Botë
Parlamenti Federal i Gjermanisë (Bundestag) dënoi dhunën kundër pakicës muslimane të Arakanit në Mianmar. Sot me një votim të zhvilluar në parlament u miratua edhe me votat e ...
Read more Comments Off on Gjermania dënon ashpër dhunën ndaj muslimanëve të Arakanit

Ushtroi dhunë fizike ndaj partneres, arrestohet një person

Kronika e zezë
Një person është arrestuar dje nga policia, pasi që i njëjti ka ushtruar dhunë fizike ndaj viktimës femër, me të cilën ishin duke bashkëjetuar. Me vendim të prokurorit ...
Read more Comments Off on Ushtroi dhunë fizike ndaj partneres, arrestohet një person

Mësimdhënësi rrihet në oborr të shkollës

Lajme
Policia e Kosovës bën të ditur se dje në oborrin e shkollës fillore “28 Nëntori’’, në Vërban të Vitisë dy të dyshuar e kanë sulmuar fizikisht dhe i ...
Read more Comments Off on Mësimdhënësi rrihet në oborr të shkollës

Kjo është thirrja që Apostolova u bën grave të dhunuara

Kryesore Lajme
Shefja e BE-së, Natalya Apostolova, ka theksuar se Bashkimi Evropian ka një të arritur të lartë për vlerat që kanë të bëjnë për të drejtat e grave. Ajo ...
Read more Comments Off on Kjo është thirrja që Apostolova u bën grave të dhunuara

Qeveria ndan buxhet për gratë e dhunuara gjatë luftës (Video)

Lajme
Ndarjes së buxhetit për gratë e dhunuara gjatë luftës i janë gëzuar drejtues të organizatës që merren me rehabilitimin e tyre dhe vetë gratë që përjetuan këtë tmerr. ...
Read more 0

Arrestohet një 23-vjeçar

Kronika e zezë
Një 23-vjeçar u arrestua në Cërrik nën dyshimin se ka përdhunuar fqinjën e tij të mitur. Ka qenë nëna e 10-vjeçares e cila denoncoi të riun nga fshati ...
Read more 0

Dhuna në shkolla, për 6 muaj 300 incidente

Sociale
Mbi 300 ndërhyrje të pjesëtarëve të Policisë së Kosovës janë regjistruar në institucione arsimore në Kosovë gjatë gjashtëmujorit të parë të vitit 2017. Zyrtarë të Policisë kanë thënë ...
Read more 0

Dhunë në familje, tre të arrestuar

Kronika e zezë
Tre persona janë arrestuar vetëm në 24 orët e fundit në Tiranë në akuzën e dhunës në familje. Më konkretisht sipas policisë së kryeqytetit është arrestuar Selman Murati, ...
Read more 0

Dhunon 33-vjeçaren për ta grabitur, arrestohet

Kronika e zezë
Një 41-vjeçar nga Burreli është arrestuar nga policia e Shkodrës pasi ka tentuar që t’i vjedhë me dhunë çantën një shtetaseje 33-vjeçe. Ngjarja ka ndodhur pasditen e së ...
Read more 0