January 16, 2018
Facebook

Facebook

Facebook do të zhdukë postimet, ndiqni 2 hapat si t’i ruani

Tech
Prej disa muajsh po përflitet se Facebook do të bëjë një ndryshim të madh dhe vetëm të premten u konfirmua. Së shpejti në kryefaqen e Facebook-ut do të ...
Read more Comments Off on Facebook do të zhdukë postimet, ndiqni 2 hapat si t’i ruani

Kujdes, facebook-u i ka bërë këto ndryshime radikale

Tech
“Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të mos kenë më prioritet. ...
Read more Comments Off on Kujdes, facebook-u i ka bërë këto ndryshime radikale

Defektet e facebook-ut, Zuckerberg: Kjo është sfida ime për 2018-tën

Tech
Mark Zuckerberg e pranon se Facebook-u ka probleme, ndreqjen e të cilave, siç thotë, e ka kthyer në sfidën e vet personale të vitit 2018. Përmes një postimi ...
Read more Comments Off on Defektet e facebook-ut, Zuckerberg: Kjo është sfida ime për 2018-tën

Sa kushton një like?

Tech
Nuk është sekret se Facebook po bën para për të cilat ne vetëm mund të ëndërrojmë. Megjithatë, ia vlen të pyesësh se nga fiton Facebook kaq shumë para, ...
Read more Comments Off on Sa kushton një like?

Fjalëkalimet dhe numrat më të këqinjë të 2017-ës

Tech
Rrjete sociale, posta elektronike, aplikime bankare, sisteme alarmi, biznese online, platforma të linjave ajrore dhe hoteleve përdorin të gjithë një fjalëkalim. Miliona njerëz denoncojnë vjedhjen e të dhënave ...
Read more Comments Off on Fjalëkalimet dhe numrat më të këqinjë të 2017-ës

Rrjetet sociale janë të këqija nëse i përdorni në këtë mënyrë!

Tech
Javën e kaluar, gjiganti i rrjeteve sociale, Facebook e pranoi se koha e shpenzuar në faqen e saj mund të jetë e keqe për ju – nëse jeni ...
Read more Comments Off on Rrjetet sociale janë të këqija nëse i përdorni në këtë mënyrë!

Veseli uron Nexhat Dacin për emërimin në krye të ASHAK

Kryesore Lajme
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka uruar ish-kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Nexhat Daci për zgjedhjet e tij si kryetar i Akademisë së Shkencave të Kosovës. ...
Read more Comments Off on Veseli uron Nexhat Dacin për emërimin në krye të ASHAK

Facebook vjen me një vendim të rëndësishëm!

Tech
Në dhjetor të vitit të kaluar, kur ishte në epiqendrën e vorbullës së kritikave se ishte përdorur për të përhapur në publik lajme të rreme, prezantoi një përditësim ...
Read more Comments Off on Facebook vjen me një vendim të rëndësishëm!

Risi, Facebook njofton përdoruesit kur dikush ngarkon një foto të tyre

Tech
Facebook tha ditën e Martë se do të përdorë teknologjinë e njohjes së fytyrës për tu treguar njerëzve në rrjetin social se kur përdorues të tjerë kanë ngarkuar ...
Read more Comments Off on Risi, Facebook njofton përdoruesit kur dikush ngarkon një foto të tyre

Facebook me risi: Do njoftojë përdoruesit kur dikush ngarkon një foto të tyre

Tech
Facebook tha ditën e Martë se do të përdorë teknologjinë e njohjes së fytyrës për tu treguar njerëzve në rrjetin social se kur përdorues të tjerë kanë ngarkuar ...
Read more Comments Off on Facebook me risi: Do njoftojë përdoruesit kur dikush ngarkon një foto të tyre