October 16, 2018
FFK

FFK

Stadiumi i Prizrenit, vitin e ardhshëm i gatshëm

Sport
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, sot ka vizituar komunën e Prizrenit, i cili ka inspektuar punimet në stadiumin e qytetit “Përparim Thaçi”, si dhe lokacionin ...
Read more Comments Off on Stadiumi i Prizrenit, vitin e ardhshëm i gatshëm

Matthaus: Nuk ka gjasa të drejtoj Kosovën

Sport
Legjenda gjermane e futbollit, Lothar Matthaus, ka hedhur poshtë pohimet e kreut të FFK-së, Fadil Vokrri, se do ta drejtojë përfaqësuesen e Kosovës. Vokrri dhe Matthaus janë parë ...
Read more 0

Gjyqtarët kosovarë pajisen me diplomë të referimit nga UEFA (Foto)

Sport
Sot në Qendrën e Ekselencës për Gjyqtarë në UEFA (UEFA CORE), pas suksesit të shkëlqyer që kanë treguar gjatë kursit, gjyqtari Visar Kastrati dhe asistentët Granit Hyseni dhe ...
Read more 0

Fadil Vokrri takohet me kryeministrin Haradinaj

Kryesore Sport
Presidenti i FFK-së, Fadil Vokrri i shoqëruar nga nënpresidenti Agim Ademi, sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu dhe shefi i financave Agim Gashi, u pritën sot nga  Kryeministri i ...
Read more 0

FFK: Të gjitha klubet duhet të pajisen me këtë teknologji

Sport
Në kuadër të përgatitjeve për Kampionatin e ri, sot, u mbajt një seminar me vëzhguesit e futbollit, ku për temat e ndryshme folën Ismet Ahmeti me anëtarët e  ...
Read more 0