November 20, 2017
fifa

fifa

Korrupsioni në FIFA: Messi dhe lojtarë tjerë u paguan mijëra euro për të luajtur një ndeshje miqësore për Argjentinën

Sport
Ish-shefi i kompanisë së komunikimeve sportive nga Argjentina “Torneos y Competencias”, Alejandro Burzaco, ka pohuar se Lionel Messi kishte pranuar një pagesë prej 170.000 euro për të luajtur ...
Read more Comments Off on Korrupsioni në FIFA: Messi dhe lojtarë tjerë u paguan mijëra euro për të luajtur një ndeshje miqësore për Argjentinën

Stadiumi i Prizrenit, vitin e ardhshëm i gatshëm

Sport
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, sot ka vizituar komunën e Prizrenit, i cili ka inspektuar punimet në stadiumin e qytetit “Përparim Thaçi”, si dhe lokacionin ...
Read more Comments Off on Stadiumi i Prizrenit, vitin e ardhshëm i gatshëm

Zbulohet topi zyrtar ‘Telstar 18’ për Kupën e Botës 2018 (Foto)

Sport
Adidas Telstar 18 është zbuluar nga FIFA si topi zyrtar i ndeshjeve për Kupën e Botës të vitit 2018 që do ta mbahet në Rusi. FIFA, sot gjatë ...
Read more Comments Off on Zbulohet topi zyrtar ‘Telstar 18’ për Kupën e Botës 2018 (Foto)

Serbia dënohet nga FIFA për thirrjet anti-Kosovë

Kryesore
FIFA ka dënuar Federatën e Futbollit të Serbisë me 160 mijë franga zvicerane për incidentet e tifozëve në ndeshjet e fundit kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018”. Institucioni më ...
Read more Comments Off on Serbia dënohet nga FIFA për thirrjet anti-Kosovë

Ky njeri mban fanellat e 211 kombëtareve

Sport
Simone Panizzi ka një hobi të veçantë: koleksionimin e fanellave të kombëtareve të njohura nga FIFA. Italiani që jeton në Livorno ka mbledhur fanellat origjinale, ato që janë ...
Read more 0

Shqipëria me 13 kosovarë

Sport
Astrit Ajdareviç qysh moti ishte në planet e ish-përzgjedhësit kosovar Albert Bunjakit. Mirëpo futbollisti kosovar asnjëherë nuk i është ofruar Përfaqësueses së Kosovës pas anëtarësimit të saj në ...
Read more 0

Januzaj do të luajë për Shqipërinë?!

Sport
FIFA pritet të bëjë ndryshime të rëndësishme në statutin e saj dhe ka lënë të hapur mundësinë për rishikimin e rregullit që ndalon lojtarët me dy nënshtetësi të ...
Read more 0

Çfarë do të ndodhë me Barcelonën pas pavarësisë së Katalonisë?

Sport
Katalonia e ka shpallur pavarësinë e saj si shtet. Ky vendim i miratuar sot me shumicë votash në parlament ka bërë bujë në mediat ndërkombëtare. Por, dilema sportive ...
Read more 0

400 milionë dollarë premi për Kupën e Botës ‘Rusi 2018’

Sport
Shtëpia më e madhe në botë për futboll, FIFA ka vendosur premi rekord për Kupën e Botës “Rusi 2018”. Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s, i mbledhur në Kalkuta të ...
Read more 0

Matthaus: Nuk ka gjasa të drejtoj Kosovën

Sport
Legjenda gjermane e futbollit, Lothar Matthaus, ka hedhur poshtë pohimet e kreut të FFK-së, Fadil Vokrri, se do ta drejtojë përfaqësuesen e Kosovës. Vokrri dhe Matthaus janë parë ...
Read more 0