January 16, 2018
fifa

fifa

FIFA publikon renditjen e re, ku janë Shqipëria dhe Kosova

Sport
Përfaqësuesja e Kosovës ka rënë nga pozita e 174 në 177. Përfaqësuesja e Kosovës ka rënë nga pozita e 174 në 177 në renditjen e re të shtëpisë ...
Read more Comments Off on FIFA publikon renditjen e re, ku janë Shqipëria dhe Kosova

FIFA e kërcënon Spanjën me përjashtim nga Kupa e Botës, Italia…

Sport
Spanja mund të përjashtohet nga Kupa e Botës për shkak të aferës korruptive të njohur si “Villar affair”. E përditshmja “Marca” dhe El Pais raportojnë se FIFA mund ...
Read more Comments Off on FIFA e kërcënon Spanjën me përjashtim nga Kupa e Botës, Italia…

Messi: Për Kampionatin Botëror kemi marrë disa rezultate jo të merituara

Sport
Futbollisti argjentinas Lionel Messi në një deklaratë për faqen e internetit të FIFA-s tha se në kualifikimet për Kampionatin Botëror kanë marrë disa rezultate të papritura ose të ...
Read more Comments Off on Messi: Për Kampionatin Botëror kemi marrë disa rezultate jo të merituara

‘Mini Botëror’ më 2021 nga UEFA?!

Sport
UEFA është duke shqyrtuar mundësinë e përfshirjes së kombëtareve nga Konfederata të tjera, kryesisht nga Amerika e Jugut dhe “Conmebol”, duke filluar nga shtatori i vitit 2018. Kështu, ...
Read more Comments Off on ‘Mini Botëror’ më 2021 nga UEFA?!

Çka do të zëvendësoj Botërori i Klubeve nga viti 2021?

Sport
Botërori i Klubeve në futboll i cili është edhe kompeticioni më i ri i organizuar nga FIFA, do të ndryshojë format dhe do të zëvendësojë Kupën e Konfederatave, ...
Read more Comments Off on Çka do të zëvendësoj Botërori i Klubeve nga viti 2021?

Shuhet shpresa e fundit e kombëtares italiane për kualifikim në Botëror

Sport
Presidentja e komisionit të ligjit në Peru, Paloma Noceda njoftoi se do të tërheqë projektligjin që, sipas të gjithë ekspertëve, vë në rrezik pjesëmarrjen e ekipit kombëtar peruan ...
Read more Comments Off on Shuhet shpresa e fundit e kombëtares italiane për kualifikim në Botëror

Renditje e re e FIFA-së, befasojnë Kosova e Shqipëria

Sport
Kosova dhe Shqipëria janë ngjitur për nga 9 pozita secila në renditjen e re nga FIFA. Shqipëria ka rikuperuar 9 pozicione në renditjen e fundit të shpallur ditën ...
Read more Comments Off on Renditje e re e FIFA-së, befasojnë Kosova e Shqipëria

Përjashtohen përgjithmonë tre zyrtarë të lartë të futbollit nga FIFA

Sport
Këshilli Etik i Federatës Botërore të Futbollit (FIFA) ka përjashtuar përjetësisht tre zyrtarë futbolli, të cilët para gjykatave amerikane u deklaruan fajtorë për marrje ryshfeti, transmeton Kosova Post. ...
Read more Comments Off on Përjashtohen përgjithmonë tre zyrtarë të lartë të futbollit nga FIFA

Suspendohen përjetësisht tre zyrtarë të futbollit

Sport
Këshilli Etik i Federatës Botërore të Futbollit (FIFA) ka suspenduar përjetësisht tre zyrtarë futbolli të cilët para gjykatave amerikane u deklaruan fajtorë për marrje ryshfeti. Në mesin e ...
Read more Comments Off on Suspendohen përjetësisht tre zyrtarë të futbollit

Korrupsioni në FIFA: Messi dhe lojtarë tjerë u paguan mijëra euro për të luajtur një ndeshje miqësore për Argjentinën

Sport
Ish-shefi i kompanisë së komunikimeve sportive nga Argjentina “Torneos y Competencias”, Alejandro Burzaco, ka pohuar se Lionel Messi kishte pranuar një pagesë prej 170.000 euro për të luajtur ...
Read more Comments Off on Korrupsioni në FIFA: Messi dhe lojtarë tjerë u paguan mijëra euro për të luajtur një ndeshje miqësore për Argjentinën