October 23, 2018
Gjilan

Gjilan

Aktivistë të VV-së tallen me mirnjohjën e Lutfi Hazirit

Uncategorized
Ky aktivitet është organizuar nga aktivistët e qendrës së VV’së në Gjilan, me karakter ironizues lidhur me ngjarjet e fundit në komunë. Një nga aktivistët e partisë, Luan ...
Read more Comments Off on Aktivistë të VV-së tallen me mirnjohjën e Lutfi Hazirit

Digjet flamuri i Kosovës në Gjilan

Kryesore Lajme
Shumë qytetarë janë ndjerë të pakënaqur me largimin e flamurit kombëtar nga Rrethi në hyrje të Prishtinës, veprim që u ndërmor dje nga autoritetet me vendim të Kryeministrit ...
Read more Comments Off on Digjet flamuri i Kosovës në Gjilan

Vetëplagoset një person

Kronika e zezë
Një person është vetëplagosur me armë zjarri në Gjilan. Ngjarja ka ndodhur në mbrëmjen e djeshme, ku i plagosuri është dërguar në QKUK për tretman mjekësor. Policia nuk ...
Read more Comments Off on Vetëplagoset një person

Rrahje masive mes dy familjeve

Lajme
Policia e rajonit të Gjilanit ka bërë me dije se dje ka ndodhur një rrahje mes pesë personave në Gjilan, nga ku tre prej tyre kanë pësuar lëndime ...
Read more Comments Off on Rrahje masive mes dy familjeve

Alternativa me degë të re në Gjilan

Kryesore Lajme
Partia politike, Alternativa për Kosovën, ditën e djeshme, më 27.01.2018, themeloi degën e saj në Gjilan, shkruan Kosova Post. Paralelisht me themelimin e Alternativës për Gjilanin, u mbajtën ...
Read more Comments Off on Alternativa me degë të re në Gjilan

Udhëtojnë me taxi dhe refuzojnë ta paguajnë

Lajme
Dy persona janë arrestuar në Gjilan, pasi të njëjtit pasi kishin udhëtuar me një taxi kanë refuzuar që të paguajnë shërbimin dhe kanë ikur. Të dyshuarit me vendim ...
Read more Comments Off on Udhëtojnë me taxi dhe refuzojnë ta paguajnë

Policia e Kosovës shpëton tre fëmijë të ngujuar në tavan (Video)

Lajme
Tre fëmijë, më i madhi 4 vjeçar, mbetën të ngujuar në tavanin e shtëpisë së tyre, gjatë kohës sa nuk i kishin prindërit në shtëpi. Këta të fundit ...
Read more Comments Off on Policia e Kosovës shpëton tre fëmijë të ngujuar në tavan (Video)

Mësimdhënësi rrihet në oborr të shkollës

Lajme
Policia e Kosovës bën të ditur se dje në oborrin e shkollës fillore “28 Nëntori’’, në Vërban të Vitisë dy të dyshuar e kanë sulmuar fizikisht dhe i ...
Read more Comments Off on Mësimdhënësi rrihet në oborr të shkollës

Arrestohen tre persona të dyshuar për tentim vrasje

Kronika e zezë Kryesore Lajme
Policia e Gjilanit raporton se një i dyshuar ka shtënë me armë zjarri në drejtim të një kafiterie, ku ka qëlluar viktimën i cili ka qenë në kafiteri. ...
Read more Comments Off on Arrestohen tre persona të dyshuar për tentim vrasje

Ja si e festojnë gjilanasit 28 Nëntorin

Kryesore Lajme
Një ditë para festës së Flamurit, Gjilani është veshur kuq e zi. Komuna ka sot një varg aktivitetesh ku të pranishëm do të jenë edhe presidenti i Kosovës ...
Read more Comments Off on Ja si e festojnë gjilanasit 28 Nëntorin