January 19, 2018
Gjilan

Gjilan

Udhëtojnë me taxi dhe refuzojnë ta paguajnë

Lajme
Dy persona janë arrestuar në Gjilan, pasi të njëjtit pasi kishin udhëtuar me një taxi kanë refuzuar që të paguajnë shërbimin dhe kanë ikur. Të dyshuarit me vendim ...
Read more Comments Off on Udhëtojnë me taxi dhe refuzojnë ta paguajnë

Policia e Kosovës shpëton tre fëmijë të ngujuar në tavan (Video)

Lajme
Tre fëmijë, më i madhi 4 vjeçar, mbetën të ngujuar në tavanin e shtëpisë së tyre, gjatë kohës sa nuk i kishin prindërit në shtëpi. Këta të fundit ...
Read more Comments Off on Policia e Kosovës shpëton tre fëmijë të ngujuar në tavan (Video)

Mësimdhënësi rrihet në oborr të shkollës

Lajme
Policia e Kosovës bën të ditur se dje në oborrin e shkollës fillore “28 Nëntori’’, në Vërban të Vitisë dy të dyshuar e kanë sulmuar fizikisht dhe i ...
Read more Comments Off on Mësimdhënësi rrihet në oborr të shkollës

Arrestohen tre persona të dyshuar për tentim vrasje

Kronika e zezë Kryesore Lajme
Policia e Gjilanit raporton se një i dyshuar ka shtënë me armë zjarri në drejtim të një kafiterie, ku ka qëlluar viktimën i cili ka qenë në kafiteri. ...
Read more Comments Off on Arrestohen tre persona të dyshuar për tentim vrasje

Ja si e festojnë gjilanasit 28 Nëntorin

Kryesore Lajme
Një ditë para festës së Flamurit, Gjilani është veshur kuq e zi. Komuna ka sot një varg aktivitetesh ku të pranishëm do të jenë edhe presidenti i Kosovës ...
Read more Comments Off on Ja si e festojnë gjilanasit 28 Nëntorin

Ndodh edhe kjo në Gjilan: Shoferi e ther tri herë me thikë një person për arsye banale

Kronika e zezë Lajme
Një person është therur me thikë tri herë pasi pa dashje ka stërpikur veturën e shoferit sulmues. Policia e Kosovës raporton se viktima pa dashje ka stërpikur veturën ...
Read more Comments Off on Ndodh edhe kjo në Gjilan: Shoferi e ther tri herë me thikë një person për arsye banale

Theret me thikë një person në Gjilan

Kronika e zezë
Policia ka arrestuar dje dy persona të dyshuar pasi të njëjtit pas një mosmarrëveshje të çastit që kishin pasur në komunikacion me viktimën kanë sulmuar fizikisht atë duke ...
Read more Comments Off on Theret me thikë një person në Gjilan

Ish-Kryetari i Gjilanit sulmon PDK’ në, thotë se i ndihmoi tinëz Hazirit të bëhet kryetar

Kryesore Lajme
Ish-kryetari i Gjilanit, Qemajl Mustafa ka komentuar zgjedhjen e Luftfi Hazirit të LDK’së kryetar të qytetit të Gjilanit. Mustafa përmes një statusi në FB ka drejtuar akuza ndaj ...
Read more Comments Off on Ish-Kryetari i Gjilanit sulmon PDK’ në, thotë se i ndihmoi tinëz Hazirit të bëhet kryetar

Për herë të parë studimet Master, në Universitetin ‘Kadri Zeka’ në Gjilan

Kryesore Lajme
Për herë të parë, në Universitetin ‘Kadri Zeka’ në Gjilan do të fillojnë studimet Master. Hapja solemne e studimeve Master në UKZ do të fillojë në orën 14. ...
Read more Comments Off on Për herë të parë studimet Master, në Universitetin ‘Kadri Zeka’ në Gjilan

Voton gruaja 100 vjeçare në Gjilan (Video)

Kryesore Lajme
Një zonjë e lindur në vitin 1917, ka hedhur votën e saj në komunën e Gjilanit. Ekipi mobil i Komisionit Zgjedhor sot kanë shkuar në shtëpinë e një ...
Read more Comments Off on Voton gruaja 100 vjeçare në Gjilan (Video)