October 18, 2018
Ibrahim Rugova

Ibrahim Rugova

Haradinaj: Nderojmë veprën e Rugovës për pavarësinë

Kryesore Lajme
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë homazhe edhe te varri i ish-presidenti Ibrahim Rugova, duke nderuar veprën e tij për pavarsinë e Kosovës. Në Prishtinë, Haradinaj i ...
Read more Comments Off on Haradinaj: Nderojmë veprën e Rugovës për pavarësinë

Edhe nga spitali lideri Isa Mustafa nuk e harron arkitektin e Pavarësisë, Ibrahim Rugovën

Kryesore Lajme
Kreu i LDK-së dhe ish kryeministri i vendit, Isa Mustafa, tash e disa ditë është duke qëndruar në Gjermani në një qendër rehabilituese pas komplikimeve shëndetësore që kishte ...
Read more Comments Off on Edhe nga spitali lideri Isa Mustafa nuk e harron arkitektin e Pavarësisë, Ibrahim Rugovën

Thaçi në 12 vjetorin e vdekjes së Rugovës: Do ta kujtojmë dhe nderojmë gjithnjë si president

Kryesore Lajme
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Ibrahim Rugova u angazhua politikisht në kohën kur pushteti i Millosheviqit e zhveshi Kosovën nga të gjitha të drejtat politike, ...
Read more Comments Off on Thaçi në 12 vjetorin e vdekjes së Rugovës: Do ta kujtojmë dhe nderojmë gjithnjë si president

Haradinaj: Populli i Kosovës mirënjohës për Presidentin historik Ibrahim Rugova, për atë që bëri për Kosovën

Kryesore Lajme
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, bëri sot homazhe te varri i Presidentit të parë të Kosovës, Ibrahim Rugova, në shënim të përvjetorit të 12-të, të vdekjes së tij. ...
Read more Comments Off on Haradinaj: Populli i Kosovës mirënjohës për Presidentin historik Ibrahim Rugova, për atë që bëri për Kosovën

Momenti kur Rugova njoftoi qytetarët e Kosovës se vuan nga kanceri (Video)

Kryesore Lajme
Ishte larguar për pak kohë nga aktivitetet e përditëshme si president i Kosovës. Nuk kishte paraqitje publike dhe nuk shfaqej në ekran. Ibrahim Rugova po u mungonte shqiptarëve ...
Read more Comments Off on Momenti kur Rugova njoftoi qytetarët e Kosovës se vuan nga kanceri (Video)

12 vjet nga vdekja e presidentit Ibrahim Rugova

Kryesore Lajme
Sot shënohet 12 vjetori i vdekjes së ish-presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova. Ai ka vdekur më 21 janar të vitit 2006, ku u varros me nderime të larta ...
Read more Comments Off on 12 vjet nga vdekja e presidentit Ibrahim Rugova

Nesër shënohet 12 vjetori i vdekjes së presidentit Ibrahim Rugova

Kryesore Lajme
Nesër shënohet 12 vjetori i vdekjes së ish-presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova. Presidenti Rugova ka vdekur më 21 janar të vitit 2006, ku u varros me nderime të ...
Read more Comments Off on Nesër shënohet 12 vjetori i vdekjes së presidentit Ibrahim Rugova

Rrëfimi i cimerëve nga jeta studentore e Ibrahim Rugovës

Kryesore Lajme
Dhomën 509 të konviktit të parë në Qendrën e Studentëve në Prishtinë para 50 vjetëve e ndanin katër studentë. Njëri prej tyre ishte Ibrahim Rugova. Ish-cimerët e këtij ...
Read more Comments Off on Rrëfimi i cimerëve nga jeta studentore e Ibrahim Rugovës

LDK nis shënimin e 28 vjetorit me homazhe te Rugova

Lajme
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa, bashkë me anëtarët e kryesisë, me rastin e 28 vjetorit të themelimit të LDK-së, kanë bërë homazhe te varri i ...
Read more Comments Off on LDK nis shënimin e 28 vjetorit me homazhe te Rugova

Pjetër Bogdani pikturë nga Gazmend Freitag me video nga Dr.Ibrahim Rugova

Kulturë
Portreti i Pjetër Bogdanit nga piktori shqiptar Gazmend Freitag. Gazmend Freitag jeton e punon në Austri. Ai lindi në vitin 1968 në fshatin Pataqan i Poshtëm. Është fëmija ...
Read more Comments Off on Pjetër Bogdani pikturë nga Gazmend Freitag me video nga Dr.Ibrahim Rugova