20 January, 2019 17:08
Kadri Veseli

Kadri Veseli

E ofendon Vjosa Osmanin, LDK kërkon nga Veseli ta largojë nga puna

Kryesore Lajme
Lidhja Demokratike e Kosovës i ka dal në mbrojtje deputetes, Vjosa Osmani, pas sulmeve të ulëta që dje i bëri Blerim Latifi, këshilltari i kryetarit të Kuvendit, Kadri ...
Read more Comments Off on E ofendon Vjosa Osmanin, LDK kërkon nga Veseli ta largojë nga puna

Kadri Veseli fton Ambasadorin Amerikan dhe Kryeministrin Haradinaj për taksën 100%

Kryesore Lajme
21 janari është afati i fundit për heqjen e taksës 100% kundër prodhimeve serbe të dhënë si ultimatum nga diplomacia amerikane. I pari i PDK’së Kadri Veseli ka ...
Read more Comments Off on Kadri Veseli fton Ambasadorin Amerikan dhe Kryeministrin Haradinaj për taksën 100%

Veseli, Haradinaj e Kosnett të martën diskutojnë për taksën

Lajme
Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) vazhdojnë të mos e ndërrojnë qëndrimin rreth taksës së vendosur ndaj produkteve serbe. Ambasada Amerikane në Prishtinë kanë thënë se SHBA-ja në ...
Read more Comments Off on Veseli, Haradinaj e Kosnett të martën diskutojnë për taksën

Osmani i reagon Veselit: Je bërë komik, PDK-ja është tradhtare dhe mashtruese!

Kryesore Lajme
Deputetja më e votuar femër në Kosovë, Vjosa Osmani ka reaguar pas akuzave të kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, se ajo dhe Anton Quni ishin personat që rrëzuan ...
Read more Comments Off on Osmani i reagon Veselit: Je bërë komik, PDK-ja është tradhtare dhe mashtruese!

Veseli thotë se Rusia është në rrugë për ta njohur Kosovën

Kryesore Lajme
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sot ka thënë se Rusia është duke shkuar drejt njohjes së Kosovës. Këtë kryekuvendari Veseli e tha gjatë konferencës së mbajtur ...
Read more Comments Off on Veseli thotë se Rusia është në rrugë për ta njohur Kosovën

Veseli: Reçaku është sinonim i fatit tonë çmimit të lirisë, pavarësisë

Kryesore Lajme
Reçaku është sinonim i vetë fatit tonë historik si komb, sinonim i çmimit të lirisë, pavarësisë dhe shtetit tonë, kështu është shprehur kryeparlamentari Kadri Veseli, në  Akademinë Përkujtimore ...
Read more Comments Off on Veseli: Reçaku është sinonim i fatit tonë çmimit të lirisë, pavarësisë

Veseli: Me emër të Zotit Serbia do ta njoh Kosovën

Kryesore Lajme
Bashkë-kryenegociatori i dialogut me Serbinë, Shpend Ahmeti, dhe kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli janë të bindur së në dialogun e Brukselit, Kosova do të kthehet me ...
Read more Comments Off on Veseli: Me emër të Zotit Serbia do ta njoh Kosovën

Veseli ‘selam’ LDK-së: Mos i fërko duart se nuk na merr Specialja

Kryesore Lajme
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka dërguar një ‘selam’ partisë së Isa Mustafës se dëshira për Specialen nuk do t`i plotësohet.  “I kisha bërë thirrje ...
Read more Comments Off on Veseli ‘selam’ LDK-së: Mos i fërko duart se nuk na merr Specialja

Presidenti Thaçi bëhet si LDK e Vetëvendosje, injoron takimin e Veselit

Kryesore Lajme
Ka filluar takimi i thirrur nga kreu i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli. Këtë takim pos opozitës duket se e ka bojkotuar edhe presidenti i vendit Hashim Thaçi ...
Read more Comments Off on Presidenti Thaçi bëhet si LDK e Vetëvendosje, injoron takimin e Veselit

LDK e VV bojkotojnë takimin e thirrur nga Veseli

Kryesore Lajme
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje nuk do të marrin pjesë në takimin e thirrur nga kryetari i Partisë Demokratike, njëherësh edhe kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ...
Read more Comments Off on LDK e VV bojkotojnë takimin e thirrur nga Veseli