20 January, 2019 17:07
KEK

KEK

Ministri Lluka viziton Kosovën B, falënderon për punën e mbrëmshme

Ekonomi Kryesore
Me rastin e ndërrimit të vitit, ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka vizituar Korporatën Energjitike të Kosovës, në Kosovën B, shkruan Kosova Post. Me këtë rast, ministri ...
Read more Comments Off on Ministri Lluka viziton Kosovën B, falënderon për punën e mbrëmshme

Drejtori i KEK-ut mund të arrestohet nesër

Kryesore Lajme
Kryetari i trupit gjykues, Beqir Kalludra, ka deklaruar se nëse drejtori i KEK-ut, Arben Gjukaj, nuk do të paraqitet në seancën e nesërme, gjykata do t’i caktojë atij ...
Read more Comments Off on Drejtori i KEK-ut mund të arrestohet nesër

Cilat janë pozitat drejtuese për të cilat u hap konkursi në KEK?

Kryesore Lajme
Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) dje bëri të ditur për opinionin publik konkursin për Drejtorin menaxhues të kësaj korporate, të cilën pozitë qe disa vite e ka udhëhequr, ...
Read more Comments Off on Cilat janë pozitat drejtuese për të cilat u hap konkursi në KEK?

KEK-u bën publik konkursin për drejtorin menaxhues të kësaj korporate

Kryesore Lajme
Korporata Energjetik e Kosovës (KEK) sot ka bërë publik konkursin për drejtorin menaxhues të kësaj korporate, të cilën pozitë për shumë vite e ka udhëhequr Arben Gjukaj. Konkursi ...
Read more Comments Off on KEK-u bën publik konkursin për drejtorin menaxhues të kësaj korporate

Punëtorët e KEK-ut, punojnë në kushte mjerimi, të zhytur në baltë

Kryesore Lajme
Temperaturat e ulta dhe reshjet e kësaj jave u kanë shkaktuar vështirësi në punë edhe punëtorëve të KEK-ut. Saktësisht atyre që punojnë që vendi të ketë drita.Punëtorët që ...
Read more Comments Off on Punëtorët e KEK-ut, punojnë në kushte mjerimi, të zhytur në baltë

Në prill punëtorët e KEK-ut do t’i marrin pagat me rritje

Kryesore Lajme
Kryetari i Sindikatës së KEK-ut, Rafet Osmani ka njoftuar se është njoftuar nga menaxhmenti i KEK-ut, se pagat me rritje do t’i marrin më 15 prill. Njoftimi i ...
Read more Comments Off on Në prill punëtorët e KEK-ut do t’i marrin pagat me rritje

Bordi i KEK-ut vendos për rritjen e pagave të punëtorëve

Ekonomi Kryesore Lajme
Çështja e rritjes së pagave për punëtorët e KEK-ut ishte shkas i protestës të organizuar të enjten nga sindikalistët e kësaj korporate. Pas kësaj proteste, kjo sindikatë e ...
Read more Comments Off on Bordi i KEK-ut vendos për rritjen e pagave të punëtorëve

KEK-u kthen në prodhim ‘Bllokun A5’ të termocentralit Kosova A

Kryesore Lajme
Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se ka kthyer në prodhim edhe “Bllokun A5” të Termocentralit “Kosova A” në prag ...
Read more Comments Off on KEK-u kthen në prodhim ‘Bllokun A5’ të termocentralit Kosova A

Bordi i KEK-ut: Do të ketë rritje të pagave

Kryesore Lajme
Bordi i drejtorëve siguron të gjithë punëtorët e KEK-ut se mirëqenia e përgjithshme e punëtorëve të saj është dhe do të jetë një ndër objektivat kryesore të Bordit, ...
Read more Comments Off on Bordi i KEK-ut: Do të ketë rritje të pagave

Punëtorët e KEK-ut protestojnë para Qeverisë, kërkojnë rritjen e pagave (Foto)

Kryesore Lajme
Sindikata e Re e Korporatës Energjetike të Kosovës, para institucioneve qendrorë të vendit, para Qeverisë, janë mbledhur për të protestuar në kërkim të ngritjes së pagave për punëtorët ...
Read more Comments Off on Punëtorët e KEK-ut protestojnë para Qeverisë, kërkojnë rritjen e pagave (Foto)