October 16, 2018
kimete berisha

kimete berisha

Berisha: Ramush Gjokoviçi, si maca e zezë, mos ta kapërceftë udhën…Na la pa mendë!

Kryesore Lajme
Publicistja Kimete Berisha e ka quajtur ‘nanë të kriminelëve’ presidentin Hashim Thaçi. Ajo ka përmendur vendimet e presidentit për faljen e disa prej të burgosurve për vrasje. Ajo ...
Read more Comments Off on Berisha: Ramush Gjokoviçi, si maca e zezë, mos ta kapërceftë udhën…Na la pa mendë!

Berisha ‘shpërthen’ ndaj Surroit për varrimin e Ivanoviqit: Serbofil, merre nanën e shkoni bashkë!

Kryesore Lajme
Publicistja dhe opinionistja Kimete Berisha i ka reaguar ashpër publicistit Veton Surroi, i cili sot ka kërkuar që në varrimin e liderit të Iniciativës qytetare serbe, Oliver Ivanoviq, ...
Read more Comments Off on Berisha ‘shpërthen’ ndaj Surroit për varrimin e Ivanoviqit: Serbofil, merre nanën e shkoni bashkë!

Kimete Berisha: E që jeni fajtorë për krime, po tregon frika juaj, u çmendet nga frika!

Kryesore OP / ED
Ngjarjet që po ndodhin në Qeveri lidhur me shfuqizimin e Gjykatës Speciale, nuk mbetën pa u komentuar edhe nga publicistja, Kimete Berisha e cila thotë se: ‘Le të ...
Read more Comments Off on Kimete Berisha: E që jeni fajtorë për krime, po tregon frika juaj, u çmendet nga frika!

Kimete Berisha: Rambo ti ke pare boll, je milioner!

OP / ED
Kimete Berisha e njohur si publiciste së fundmi ka bërë një status kunddrejtë kryeministrit Ramush Haradinaj, duke iu referuar zhvillimeve të fundit politike në Kosovë dhe puntorëve në ...
Read more Comments Off on Kimete Berisha: Rambo ti ke pare boll, je milioner!

Kimete Berisha-Aida Dërgutit: Shko tash fshijë nevojtoret e Vetëvendosjes!

Kryesore OP / ED
Analistja e njohur, Kimete Berisha ka analizuar gjerësisht vlerësimin e Aida Dërgutit për liderin e Vetëvendosjes. Ajo bën për pesë pare Dërgutin dhe grupin e saj. Shkrimi i ...
Read more Comments Off on Kimete Berisha-Aida Dërgutit: Shko tash fshijë nevojtoret e Vetëvendosjes!

Godet ashpër Kimete Berisha: Shqiptarët vriten ose për megje ose për seks…

OP / ED
Shkruan: Kimete Berisha Nuk njihni kufij moral, e lypni kufij të tjerë. Dy ushtria (FARK e UÇK); dy palë heronjsh (tradhtarë të heronjëve dhe heronjë të tradhtuar); Dy ...
Read more Comments Off on Godet ashpër Kimete Berisha: Shqiptarët vriten ose për megje ose për seks…

Shqiptarët e japin Tuzin për ambiciet e veta të sëmura

OP / ED
Në Tuzin e banuar me shumicë shqiptare, zgjedhjet i fiton partia në pushtet në Mal të Zi, DPS e Gjukanoviqit. Problemi është se shqiptarët nuk u besojnë shqiptarëve, ...
Read more Comments Off on Shqiptarët e japin Tuzin për ambiciet e veta të sëmura

Berisha shpërthen ndaj Haradinajt: Pse nuk po del kundër gjyqësorit në rastin e VV-së?

Kryesore Lajme
Publicistja Kimete Berisha ka hedhur kritika ndaj kryeministrit Haradinaj, duke thënë se po del kundër gjyqësorit të Maqedonisë për rastin Kumanova, e nuk po reagon në këtë drejtim ...
Read more Comments Off on Berisha shpërthen ndaj Haradinajt: Pse nuk po del kundër gjyqësorit në rastin e VV-së?

Ja çka i thotë Kimete Berisha Arbana Xharrës!

Kryesore Lajme
Analistja Kimete Berisha përmes një publikimi në rrjetin social “Facebook” i është kundërpërgjigjur anëtares së PDK’së, Arbana Xharrës, meqë kjo e fundit ditë më parë kishte shkruar në ...
Read more Comments Off on Ja çka i thotë Kimete Berisha Arbana Xharrës!

Berisha: Nuk kisha menduar ndonjëherë se Elvis Naçi mundet me më shti me kajt

Lajme
Publicistja Kimete Berisha ka qarë me fjalët e imamit Elvis Naçi në një emision kosovar. Ajo në një shkrim ka thënë se nuk do ta besonte se do ...
Read more 0