16 January, 2019 12:10
kosovari

kosovari

U shtirë i paaftë 11 vite, kosovari ia merr Zvicrës gati gjysmë milioni franga

Kryesore Lajme
Për njëmbëdhjetë vite me radhë, Jetoni 65-vjeçar mashtroi pensionin invalidor, derisa nuk e zbuloi një detektiv social. Jo krejtësisht të pafajshëm ishin edhe mjekët, të cilët shumë lehtëkishin ...
Read more Comments Off on U shtirë i paaftë 11 vite, kosovari ia merr Zvicrës gati gjysmë milioni franga

Çka ndodhi me vrasësin e kosovarit te klubi i natës në Bernë të Zvicrës?

Kryesore Lajme
Në shtator të vitit 2013, në arealin para një klubi të natës (sex klubi) në lokalitetin Lätti të Kantonit të Bernës, një shqiptar nga Maqedonia kishte plagosur rëndë ...
Read more Comments Off on Çka ndodhi me vrasësin e kosovarit te klubi i natës në Bernë të Zvicrës?

Sulmuesi kosovar, shkëlqim dhe gol në Championship

Sport
Ipswich Town ka mundur me rezultat minimal 1 me 0 Leeds United. Goli i vetëm i takimit u shënua nga ylli i përfaqësueses kosovare Besart Celina në minutën ...
Read more Comments Off on Sulmuesi kosovar, shkëlqim dhe gol në Championship

Goditet nga treni, vdes kosovari

Kronika e zezë
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Zvicër ku një shqiptar nga Kosova ka humbur jetën pasi u godit nga një tren mallrash. Mësohet se 55-vjeçari ka pësuar ...
Read more 0

Kosovari i gjen gabime gjyqësore Zvicrës, kërcënohet me dëbim nga shteti

Lajme
Gjykata Federale nuk e kishte dërguar vendimin e saj gjyqësor në Zyrën për Migracion, “një gabim klasik zyrtarësh” siç ka konstatuar tash edhe Gjykata e Lartë e Aargaut. ...
Read more 0