16 January, 2019 12:17
Kuvendi i Kosovës

Kuvendi i Kosovës

Hoti ‘buzëvarur’, fajëson Veselin për dështimin e seancës

Kryesore Lajme
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka reaguar ndaj veprimit të sotëm të kryekuvendarit Kadri Veseli, i cili nuk krijoi kushte për mbajtjen e seancës së ...
Read more Comments Off on Hoti ‘buzëvarur’, fajëson Veselin për dështimin e seancës

‘Zbutet’ Thaçi, nuk e përmend më idenë e shkëmbimit të territoreve

Kryesore Lajme
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në adresimin e tij para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, ka kujtuar  zhvillimet me të cilat është përballur vendi gjatë vitin 2018, raporton ...
Read more Comments Off on ‘Zbutet’ Thaçi, nuk e përmend më idenë e shkëmbimit të territoreve

Të mërkurën seancë e jashtëzakonshme

Kryesore Lajme
Deputetja e Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, bëri të ditur se seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit do të mbahet të mërkurën nga ora 10:00. Kështu Haxhiu deklaroi pas mbledhjes së ...
Read more Comments Off on Të mërkurën seancë e jashtëzakonshme

Pse ministrat e PDK-së nuk e duan lustracionin?

Kryesore Lajme
Kundërshtim kategorik për nismën ligjore për lustracionin kanë dhënë ministrat e Partisë Demokratike, kanë treguar disa dokumente të siguruara. Të kundërtën e kanë bërë dikastere që drejtohen nga ...
Read more Comments Off on Pse ministrat e PDK-së nuk e duan lustracionin?

Sot ditë historike, Kosova bëhet me Ushtri

Kryesore Lajme
Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë plenare ku do të votohen tre projektligjet që FSK-në e shndërrojnë në ushtri. Kjo ditë është cilësuar si historike si ...
Read more Comments Off on Sot ditë historike, Kosova bëhet me Ushtri

Admirali Foggo për Ushtrinë e Kosovës: Është një vendim sovran

Kryesore Lajme
Vendimi i autoriteteve të Kosovës për të transformuar Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK) në ushtri, është një vendim sovran, dhe ne mbetet ta respektojmë, deklaroi sot në ...
Read more Comments Off on Admirali Foggo për Ushtrinë e Kosovës: Është një vendim sovran

Berisha: Kosova do ta formojë ushtrinë, nuk mund të mbetemi peng i Beogradit (Video)

Kryesore Lajme Video
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Zafir Berisha është i bindur se Formimi i Ushtrisë se Kosovës tashmë është në agjendë të institucioneve. Sipas tij Kosova duhet të ec ...
Read more Comments Off on Berisha: Kosova do ta formojë ushtrinë, nuk mund të mbetemi peng i Beogradit (Video)

Isufi: Ushtria e Kosovës do të jetë partner i NATO-s në mision për paqe në botë (Video)

Kryesore Lajme Video
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Ahmet Isufi, është shprehur i bindur se Kosova do ta votoj Ushtrinë e saj me 14 dhjetor. Sipas tij ...
Read more Comments Off on Isufi: Ushtria e Kosovës do të jetë partner i NATO-s në mision për paqe në botë (Video)

Sot vazhdon seanca e Kuvendit të Kosovës

Kryesore Lajme
Me fillim nga ora 17:00, Kuvendi i Kosovës sot do të vazhdojë pikat e papërfunduara nga seancat plenare, mbajtur më 13 shtator, 18, 31 tetor, 2, 7 dhe ...
Read more Comments Off on Sot vazhdon seanca e Kuvendit të Kosovës

Të hënën mblidhet kryesia e Kuvendit

Kryesore Lajme
Të hënën do të mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit me kryetarët e grupeve parlamentare duke filluar prej orës 11:00. Po ashtu, do të vendoset për seancë. Rendi ...
Read more Comments Off on Të hënën mblidhet kryesia e Kuvendit