21 January, 2019 13:48
Kuvendi i Kosovës

Kuvendi i Kosovës

Zhbërja e Speciales në dorë të kryeministrit

Kryesore Lajme
Kryesia e Kuvendit ia ka dërguar Qeverisë së Kosovës iniciativën e 43 deputetëve për shfuqizimin e Speciales. Analistët politikë vlerësojnë se nisma për shfuqizimin e kësaj të fundit ...
Read more Comments Off on Zhbërja e Speciales në dorë të kryeministrit

Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit mbahet më 17 janar

Kryesore Lajme
Mbledhja e kryesisë së Kuvendit të Kosovës, e cila ishte paraparë që të mbahet më 15 janar, është shtyrë për ditën e mërkurë, pra më 17 janar. “Mbledhja ...
Read more Comments Off on Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit mbahet më 17 janar

Labinot Tahiri paralajmëron dorëheqjen e tij

Kryesore Lajme
Labinot Tahiri, deputeti i Aleancës Kosova e Re,  përmes një postimi në rrjetin e tij social facebook ka paralajmëruar largimin e tij si deputet i Kuvendit të Kosovës. ...
Read more Comments Off on Labinot Tahiri paralajmëron dorëheqjen e tij

Përplasjet dhe fyerjet në mes deputetëve gjatë 2017-ës

Kryesore Lajme
​“Terroristë”, “vrasës”, “ tradhtar”, “vallëzove para Gadafit”, “shpifës”, “mshele gojën”, “shoku Mao”, “lëpirës”, “i pamoralshëm”, “manipulues”, “jam si maca”. Janë vetëm disa nga shprehjet që u përdorën nga ...
Read more Comments Off on Përplasjet dhe fyerjet në mes deputetëve gjatë 2017-ës

Kuvendi i Kosovës miraton buxhetin për vitin 2018

Kryesore Lajme
Kuvendi i Republikës së Kosovës sot në vazhdimin e seancës për votimin e buxhetit me 62 vota pro dhe me 2 kundër ka miratuar Projektligjin për Buxhetin e ...
Read more Comments Off on Kuvendi i Kosovës miraton buxhetin për vitin 2018

Kuvendi miraton mocionin e LDK-së që dënon gjuhën e përdorur nga Haradinaj

Kryesore Lajme
Me 68 vota për, një kundër dhe 10 abstenime, Kuvendi i Kosovës ka miratuar mocionin përmbajtjesor me të cilin dënohet gjuha e përdorur nga nënkryetari i OVL-UÇK, Nasim ...
Read more Comments Off on Kuvendi miraton mocionin e LDK-së që dënon gjuhën e përdorur nga Haradinaj

Përplasje pozitë-opozitë në Kryesi

Kryesore Lajme
Shefi i grupit parlamentar të LDK-së Avdullah Hoti, pas mbledhjes ka folur për shkeljet në mbledhjen e Kryesisë. Sipas tij sot në mbledhje janë bërë shkelje të rregullores, ...
Read more Comments Off on Përplasje pozitë-opozitë në Kryesi

Dështon mbledhja e Kryesisë, ja arsyeja

Kryesore Lajme
Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit  është shtyrë për ditën e nesërme në ora 14, bëri të ditur nënkryetari Xhavit Haliti, raporton Kosova Post. ‘Në këtë mbledhje ishte paraparë ...
Read more Comments Off on Dështon mbledhja e Kryesisë, ja arsyeja

Fillon mbledhja e Kryesisë, mungon Vetëvendosje

Kryesore Lajme
Fillon mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, raporton Kosova Post. Në mungesë të kryetarit të Kuvendit, mbledhjen po e udhëheqë nënkryetari, Xhavit Haliti. Po ashtu, në këtë ...
Read more Comments Off on Fillon mbledhja e Kryesisë, mungon Vetëvendosje

Vetëvendosje pikë e pesë në Kuvendin e Kosovës

Kryesore Lajme
Ngjarjet e fundit të cilat kanë ndodhur brenda Lëvizjes Vetëvendosje, siç duket po reflektojnë edhe në seancën e sotme të Kuvendit, raporton Kosova Post. Përderisa gjatë kësaj seance ...
Read more Comments Off on Vetëvendosje pikë e pesë në Kuvendin e Kosovës