19 January, 2019 20:30
Lëvizja VETËVENDOSJE

Lëvizja VETËVENDOSJE

Rexhep Selimi: ’Kosova të ecë përpara, Serbisë le ti dalë flaka’ (Video)

Intervistë Kryesore Lajme Video
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi në një intervistë për Kosova Post, ka konfirmuar se Kosova po bënë ushtrinë e saj, jo në atë formë sikur, që është ...
Read more Comments Off on Rexhep Selimi: ’Kosova të ecë përpara, Serbisë le ti dalë flaka’ (Video)

VV: Darkat Thaçi-Daçiq të shtrenjta për popullin e Kosovës

Kryesore Lajme
Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur konferencë lidhur me takimin e presidentit të Kosovës dhe atij të Serbisë, Thaçi – Vuçiq, ku u tha se duhet të marrin fund darkat ...
Read more Comments Off on VV: Darkat Thaçi-Daçiq të shtrenjta për popullin e Kosovës

Dugolli i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje

Kryesore Lajme
Kryetari i VV-së, Albin Kurti ka njoftuar se nga sot kësaj partie i është bashkuar ish i burgosuri politik dhe ish atasheu ushtarak në Ambasadën e Kosovës në ...
Read more Comments Off on Dugolli i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje

Kurti: Më 10 shkurt populli tregoi se do të ngritet sa herë që diskriminohet

Kryesore Lajme
Janë bërë 11 vjet nga protesta e 10 shkurtit të vitit 2007, nga e cila mbetën të vrarë aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mon Balaj e Arben Xheladini. Protestën ...
Read more Comments Off on Kurti: Më 10 shkurt populli tregoi se do të ngritet sa herë që diskriminohet

‘Publikimi i dokumenteve të nxjerra nga arkiva, shkelje e Statutit të Vetëvendosjes’

Lajme
Komisioni Disiplinor i Lëvizjes Vetëvendosje, e ka vlerësuar shqetësues publikimin e dokumenteve në rrjetet sociale. “Publikimet e tilla të nxjerrura fshehtas nga arkiva e Lëvizjes, është shkelje e ...
Read more Comments Off on ‘Publikimi i dokumenteve të nxjerra nga arkiva, shkelje e Statutit të Vetëvendosjes’

‘Dezerton’ edhe një anëtar i VV-së, heq dorë nga postet e kësaj partie (Foto)

Kryesore Lajme
Edhe deputeti Frashër Krasniqi, i cili aktualisht ndodhet në Burgun e Dubravës, ka dhënë dorëheqje sot nga pozita e delegatit të Këshillit të Përgjithshëm dhe çdo pozitë tjetër ...
Read more Comments Off on ‘Dezerton’ edhe një anëtar i VV-së, heq dorë nga postet e kësaj partie (Foto)

Ta bësh kurban demokracinë për hir të interesit të partisë, kjo e shndërron partinë si qëllim në vetvete

OP / ED
Shkruan: Jusuf Thaçi Dorëheqjet e njëpasnjëshme nga pozitat e larta brendapartiake të funksionarëve të lartë të LVV-së duket qartë se janë të sinkronizuara dhe kanë për qëllim ta ...
Read more Comments Off on Ta bësh kurban demokracinë për hir të interesit të partisë, kjo e shndërron partinë si qëllim në vetvete

Molliqaj thyen heshtjen, ja çfarë thotë!

Kryesore Lajme
Ish-sekretari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, ka vendosur ta thyej heshtjen për zhvillimet e fundit në këtë lëvizje, shkruan Kosova Post. Në profilin e tij në ‘Facebook’, ai ...
Read more Comments Off on Molliqaj thyen heshtjen, ja çfarë thotë!

Në selinë e Vetëvendosjes vendosen grafite kundër Albin Kurtit (Foto)

Kryesore Lajme
Në hyrje të selisë së Lëvizjes Vetëvendosje, është parë një grafit, në të cilin shkruhet ‘Ska baba ka ide’. Ky grafit vjen pas zhvillimeve të fundit në Lëvizjen ...
Read more Comments Off on Në selinë e Vetëvendosjes vendosen grafite kundër Albin Kurtit (Foto)

Vetëvendosje pikë e pesë në Kuvendin e Kosovës

Kryesore Lajme
Ngjarjet e fundit të cilat kanë ndodhur brenda Lëvizjes Vetëvendosje, siç duket po reflektojnë edhe në seancën e sotme të Kuvendit, raporton Kosova Post. Përderisa gjatë kësaj seance ...
Read more Comments Off on Vetëvendosje pikë e pesë në Kuvendin e Kosovës