February 20, 2018
Mali i Zi

Mali i Zi

Medojeviç: Qeveria po i shet tokën Kosovës

Lajme Rajon
Kryetari i Lëvizjes opozitare për Ndryshim në Malin e Zi, Nebojsha Medojeviç ka akuzuar sot Qeverinë në Podgoricë se me nënshkrimin e deklaratës së përbashkët, aneks-marrëveshjes për demarkacionin ...
Read more Comments Off on Medojeviç: Qeveria po i shet tokën Kosovës

Markoviq: Ratifikimi i vijës kufitare mes Kosovës dhe Malit të Zi mbetet ende në fuqi

Kryesore Lajme
Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, është thënë se Mali i Zi nuk ka ecur prapa, me aneks-marrëveshjen për Demarkacion që u nënshkrua sot nga presidenti i ...
Read more Comments Off on Markoviq: Ratifikimi i vijës kufitare mes Kosovës dhe Malit të Zi mbetet ende në fuqi

Qeveria e Malit të Zi uron qytetarët e Kosovës për liberalizim të vizave (Foto)

Kryesore Lajme
Qeveria E Malit të Zi në profilin e verifikuar në Twitter, ka uruar institucionet e Kosovës , lidershipin dhe popullin e Kosovës për hapjen e rrugës për liberalizimin ...
Read more Comments Off on Qeveria e Malit të Zi uron qytetarët e Kosovës për liberalizim të vizave (Foto)

Afër zgjidhjes për Demarkacionin

Kryesore Lajme
Vizita e kryeministrit malazez në Kosovë, Dushko Markoviq, ka dhënë rezultate pozitive sa i përket gjetjes së një zgjidhjeje për Demarkacionin e kufirit me Malin e Zi. Këtë ...
Read more Comments Off on Afër zgjidhjes për Demarkacionin

‘Markoviq hapi rrugë për kalimin e demarkacionit’

Kryesore
Deklaratën e kryeministrit Dushko Markoviq, i cili tha se Mali i Zi është i gatshëm ta ndihmoje Kosovën për ratifikimin e demarkacionit, opinionisti Ilir Ibrahimi e vlerëson si ...
Read more Comments Off on ‘Markoviq hapi rrugë për kalimin e demarkacionit’

Dushko Markoviq: Shpresojmë që do t’i zgjidhim çështjet e hapura

Kryesore Lajme
Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq është deklaruar në një konferencë për media për vizitën e tij në Kosovë. Markoviq është shprehur i hapur për bashkëpunimin me ...
Read more Comments Off on Dushko Markoviq: Shpresojmë që do t’i zgjidhim çështjet e hapura

Haradinaj për vizitën e Markoviq: Nder për popullin tonë që ju kemi këtu sot

Kryesore Lajme
Kryeministri  i Kosovës, Ramush Haradinaj, në konferencën e përbashkët me kryeministrin e Malit të Zi, Dushko Markoviq ka folur për marrëdhëniet që dy shtetet kanë mes vete. Haradinaj ...
Read more Comments Off on Haradinaj për vizitën e Markoviq: Nder për popullin tonë që ju kemi këtu sot

Vizita e kryeministrit malazez do t’i shërbejë forcimit të raporteve Kosovë-Mal i Zi

Kryesore Lajme
Vizita e kryeministrit të Malit të Zi, Dushko Markoviq të mërkurën në Kosovë do të shërbejë në forcimin e marrëdhënieve në mes dy vendeve, ku si temë qendrore ...
Read more Comments Off on Vizita e kryeministrit malazez do t’i shërbejë forcimit të raporteve Kosovë-Mal i Zi

Agjenda e kryeministrit të Malit të Zi gjatë vizitës së tij në Kosovë

Kryesore Lajme
Kryeministri i Malit të Zi Dushko Markoviq nesër do ta vizitojë Kosovën. Ditën e parë Markoviq do të takohet me kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj ndërsa ditën e ...
Read more Comments Off on Agjenda e kryeministrit të Malit të Zi gjatë vizitës së tij në Kosovë

Mali i Zi kërkon thellim të bashkëpunimit ushtarak me Turqinë

Botë
Ministri i Mbrojtjes Kombëtare të Turqisë, Nurettin Canikli, është takuar paraditen e së premtes në zyrën e tij me homologun malazez, Predrag Boskovic, shkruajnë mediet turke, transmeton Kosova ...
Read more Comments Off on Mali i Zi kërkon thellim të bashkëpunimit ushtarak me Turqinë