November 14, 2018
Milan

Milan

Ibrahimoviq apo Rooney? Kjo është blerja më e mirë e vitit në Amerikë

Sport
Sulmuesi i LA Galaxyt, Zlatan Ibrahimoviq është cilësuar si blerja më e mirë e vitit në kampionatin amerikan, MLS. Pasi shkëputi kontratën me Manchester United, Ibrahmovic në mars ...
Read more Comments Off on Ibrahimoviq apo Rooney? Kjo është blerja më e mirë e vitit në Amerikë

Pas takimit në UEFA, Fassone i Milanit: Shpresojmë në sanksione të lehta

Sport
Pasi i ka prezantuar UEFA-s “dosjen Milan” për arritjen e një pakti të rakorduar, administratori i deleguar i kuqezinjve, Marco Fassone ka shpjeguar gjithçka ndodhi në takimin e ...
Read more Comments Off on Pas takimit në UEFA, Fassone i Milanit: Shpresojmë në sanksione të lehta

Inter e Milan, në Nion për të kaluar ‘provimin’ e UEFA-s

Sport
Javët e ardhshme do të jenë të rëndësishme për Interin e Milanin. Dy klubet milaneze janë në garë për të qenë në kompeticionet europiane sezonin e ardhshëm, e ...
Read more Comments Off on Inter e Milan, në Nion për të kaluar ‘provimin’ e UEFA-s

Napoli siguron 3 pikë të plota, Milan nuk ia del kësaj here

Sport
Napoli ka arritur të merr tri pikë të plota në ndeshjen kundër Udineses, Juventusi befasohet nga Croten ndërsa Milan edhe një barazim tjetër kundër Torino-s. Napoli ka shënuar ...
Read more Comments Off on Napoli siguron 3 pikë të plota, Milan nuk ia del kësaj here

Formacionet zyrtare të ndeshjes Milan – Napoli

Sport
Janë bërë publike formacionet zyrtare të ndeshjes Milan – Napoli . Formacionet zyrtare janë këto: Milan: Donnarumma, Calabria, Musacchio, Zapata, Rodriguez, Biglia, Kessie, Bonaventura, Calhanoglu, Kalinic, Suso. Napoli: Reina, Hysaj, ...
Read more Comments Off on Formacionet zyrtare të ndeshjes Milan – Napoli

Seedorf: Mourinho u bë trajner i madh falë Milanit

Sport
Clarence Seedorf nuk është kurrë banal në deklaratat e tij. Trajneri aktual i Deportivo la Coruna është shprehur se Jose Mourinho u bë trajner i madh falë Milanit. ...
Read more Comments Off on Seedorf: Mourinho u bë trajner i madh falë Milanit

Gattuso rinovon deri në 2021 me Milanin: Faleminderit për besimin!

Sport
Përpara të gjithë tifozëve kuqezinj, në një mënyrë “high tech” përmes transmetimit të drejtpërdrejtë në rrjetin social Facebook, administratori i deleguar Marco Fassone dhe trajneri Gennaro Gattuso kanë ...
Read more Comments Off on Gattuso rinovon deri në 2021 me Milanin: Faleminderit për besimin!

Icardi ia huq portës bosh dy herë, derbi mbyllet në paqe

Sport
Milan dhe Inter nuk arritën të shënonin asnjë gol në derbin e shumëpritur të Milanos, duke ndarë nga një pikë pas barazimit 0-0. Të dyja skuadrat patën raste ...
Read more Comments Off on Icardi ia huq portës bosh dy herë, derbi mbyllet në paqe

Juventus ‘shkel’ Milanin dhe shkëputet në krye

Sport
Supersfida e javës së 30-të të Seria A i takon Juventusit. Bardhezijtë iu imponuan me rezultatin komod 3-1 Milanit, duke treguar dhe njëherë se janë ata ekipi që ...
Read more Comments Off on Juventus ‘shkel’ Milanin dhe shkëputet në krye

Bonucci, përballë provës speciale: Flamur apo tradhtar?

Sport
Juventus-Milan do të shënojë këtë të shtunë, rikthimin për herë të parë të Leonardo Bonuccit në stadiumin ku e konsideronin një idhull, e në pak muaj tashmë e ...
Read more Comments Off on Bonucci, përballë provës speciale: Flamur apo tradhtar?