October 16, 2018
ministra

ministra

Ministrat sërish kritikohen nga Haradinaj

Lajme
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj me të ardhur në qeveri ka pasur vërejtje për ministrat e tij të cilët kanë munguar në seancë. “Nëse një ministër nuk është ...
Read more Comments Off on Ministrat sërish kritikohen nga Haradinaj

Foto sa një mijë fjalë: Premtojnë mbrojtjen e interesit të qytetarit, por ku janë vallë ministrat dhe deputetët nëse nuk janë në seancë?(Foto)

Kryesore Lajme
Derisa po diskutohet Programi i Qeverisë për katër vitet e ardhshme, ky diskutim nuk duket të jetë interesant për kabinetin qeveritar meqenëse ata tashmë  kanë “ikur” nga seanca ...
Read more Comments Off on Foto sa një mijë fjalë: Premtojnë mbrojtjen e interesit të qytetarit, por ku janë vallë ministrat dhe deputetët nëse nuk janë në seancë?(Foto)

Milaim Zeka godet keq ministrat

Kryesore Lajme
Deputeti i Nismës, Milaim Zeka ka kritikuar kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj, për mospjesëmarrjen e të gjithë ministrave në Kuvendin e Kosovës. Zeka, i ka thënë kryeministrit se ...
Read more Comments Off on Milaim Zeka godet keq ministrat

Kush janë përfituesit më të mëdhenj nga rritja e pagave?

Ekonomi Kryesore Lajme
Ministrat, zëvendësministrat, por edhe deputetët e Kuvendit të Kosovës do të përfitojnë më së shumti nga vendimi i Qeverisë për rritje të pagave prej 4 për qind nga ...
Read more Comments Off on Kush janë përfituesit më të mëdhenj nga rritja e pagave?

Dështimi i ministrave dhe deputetëve në komuna

Kryesore Lajme
Ndonëse u zgjodhën deputetë e u emëruan ministra shumë prej tyre brenda pak muajve ia mësynë garës edhe për zgjedhjet lokale të 22 tetorit, duke pretenduar kështu që ...
Read more 0

Bashkëpunimi rajonal, sot takimi i ministrave të Jashtëm në Selanik

Kryesore Lajme
Bashkëpunim në siguri, ndërkufitar, energjetik, janë disa nga temat që do të diskutojnë ministrat e punëve të jashtme të Maqedonisë – Nikolla Dimitrov, Shqipërisë – Ditmir Bushati, Greqisë ...
Read more 0

Haradinaj, ministrave të rinj: Mos e ktheni kokën prapa për të kritikuar ata që ishin para jush, bëjeni diferencën për të mirë!

Lajme
Nën drejtimin e kryeministrit Ramush Haradinaj, kabineti i ri qeveritar i Republikës së Kosovës, ka zhvilluar mbledhjen e parë të rregullt, në të cilën është bërë konstituimi i ...
Read more 0

Fillon mbledhja e PDK-së, vendoset për emrat e ministrave

Kryesore Lajme
Kryesia e Partisë Demokratike e Kosovës është mbledhur para pak çastesh për të diskutuar dhe vendosur  për emrat e ministrave që do ta përbëjnë kabintetin qeveritar Haradinaj. Kryetari ...
Read more 0

AKR: Ja kur do t’i caktojmë ministrat

Kryesore Lajme
Aleanca Kosova e Re (AKR) ka mohuar raportimet e disa mediave që kanë publikuar gjatë ditës së sotme emrat e ministrave të ardhshëm të kësaj partie. “Është spekulim ...
Read more 0