16 January, 2019 12:16
Molla

Molla

Ushqimet që ju ndihmojnë kundër vjelljes

Shëndetësi
Pastrimi i trupit ose detoksifikimi ndihmon atë të rifitojë ekuilibrin natyror. Shumë prej atyre që kanë konsumuar ushqime të caktuara për detoksifikim pohojnë se i kanë ndihmuar ata ...
Read more Comments Off on Ushqimet që ju ndihmojnë kundër vjelljes

Dobitë e lëkurës së mollës, ja cilën sëmundje shëron

Shëndetësi
Hipertensioni konsiderohet të jetë një ndryshe një “sëmundje e heshtur”. Ajo sulmon shumë njerëz në ditët e sotme për shkak të stresit, dietës së dobët dhe pirjes së ...
Read more Comments Off on Dobitë e lëkurës së mollës, ja cilën sëmundje shëron

Lëkurën e mollës mund ta përdorni në këto ushqime

Shëndetësi
Kemi dëgjuar shumë për përfitimet shëndetësore që ka ngrënia e një kokërr molle në ditë, por duhet të dini se dhe lëkura e saj ka po aq shumë ...
Read more Comments Off on Lëkurën e mollës mund ta përdorni në këto ushqime

Sëmundjet që shëron lëkura e mollës

Shëndetësi
Hipertensioni konsiderohet të jetë një “sëmundje e heshtur”. Ajo sulmon shumë njerëz në ditët e sotme për shkak të stresit, dietës së dobët dhe pirjes së duhanit. Disa ...
Read more Comments Off on Sëmundjet që shëron lëkura e mollës

Largoni puçrrat në fytyrë me uthull të mollës

Shëndetësi
Ka shumë barna shtëpiake për të përmirësuar cilësinë e lëkurës. Për më shumë lagështi të lëkurës provoni avokado, por ç’të themi për uthullin e mollës dhe puçrrat e ...
Read more Comments Off on Largoni puçrrat në fytyrë me uthull të mollës

Përzierja e uthullës së mollës me limon e lëng manaferre, trajton këto sëmundje

Shëndetësi
Uthulla e mollës është një nga përbërësit më të shëndetshëm në planet. Me të mund të trajtoni sinusët, humbjen e peshë, të neutralizoni aromat e këqija dhe të ...
Read more Comments Off on Përzierja e uthullës së mollës me limon e lëng manaferre, trajton këto sëmundje

Lëng molle për të çliruar ankthin dhe qetësuar nervat

Shëndetësi
Kjo pije me lëng molle dhe disa përbërës të tjerë të thjeshtë mund t’ju ndihmojë për të çliruar ankthin dhe për të qetësuar nervat. Kombinimi i këtyre përbërësve ...
Read more Comments Off on Lëng molle për të çliruar ankthin dhe qetësuar nervat

Mos flini pa ngrënë së pari një mollë!

Shëndetësi
Të hash diçka para se të flesh mund të të sjellë probleme gjatë natës, sepse ushqimet në orët e vona të rëndojnë stomakun. Nëse kjo është e vërtetë ...
Read more Comments Off on Mos flini pa ngrënë së pari një mollë!

Lëngjet e këtyre pemëve zvogëlojnë efektin e barnave

Shëndetësi
Citroni, portokalli dhe molla mund ta zvogëlojnë fuqinë thithëse të organizmit, gjë që mund të çojë në një efektivitet më të ulët të barnave. Shkencëtarët kanadez kanë zbuluar ...
Read more 0

Molla, frut që përmban shumë përbërës ushqyes e shërues

Shëndetësi
E dimë se frutat kanë përbërës ushqimorë, por molla në ndryshim nga të tjerat përmban më shumë përbërës ushqyes e shërues, shkruan Kosova Post. Ajo përmban sidomos natrium, ...
Read more 0