20 January, 2019 17:05
ora

ora

Shqiptarët blejnë më së shumti ora zvicerane

Tech
Numri i qytetarëve shqiptarë që blejnë mallra luksi dhe orë është rritur shumë kohët e fundit. Sipas të dhënave nga Dogana e Shqipërisë, importet e orëve në Shqipëri ...
Read more Comments Off on Shqiptarët blejnë më së shumti ora zvicerane

Ndryshimi i orës, Lituania: Krijon stres

Botë Kuriozitete
Lituania ka njoftuar se do t’i kërkojë Bashkimit Europian të shfuqizojë ligjin për ndryshimin e orës, duke pretenduar se shumë njerëz bezdisen nga fakti që duhet të ndryshojnë ...
Read more Comments Off on Ndryshimi i orës, Lituania: Krijon stres

Europarlamentarët: Ndryshimi i orës ndikon keq në shëndetin e qytetarëve

Lajme
Akrepat në orët e evropianëve sonte do të lëvizin për një orë pas, dhe kjo ndoshta për herë të fundit në jetën e tyre. Por, si asnjëherë më ...
Read more 0

Llogaritja dimërore e kohës fillon në këtë ditë…

Lajme
Llogaritja dimërore e kohës fillon fundjavën e ardhshme kur të shtunën ndaj të dielës në orën tre pas mesnate shigjetat e orës do të zhvendosen një orë pas. ...
Read more 0

Çmimi i pabesueshëm i orës së Rafael Nadalit (Foto)

Sport
Rafael Nadal është rikthyer në formën e tij më të mirë në moshën 31-vjeçare dhe duket se meritë për këtë ka pasur edhe ora e tij fatsjellëse të ...
Read more 0

Dua Lipa dhe Rita Ora bëhen bashkë në Britani (Foto)

Magazinë
BBC Radio 1 Teen Awards”, që do të mbahet në Britani duket se do të jetë ngjarja e parë që do t’i bashkojë këto dy këngëtare në ndarjen ...
Read more 0