April 26, 2018
policia

policia

Gjykata merr vendim për kosovarin që vrau gruan në Austri

Kronika e zezë Kryesore Lajme
Për shkak të vrasjes së të gruas së tij, kosovari 25 vjeçar u dënua të enjten në Graz të Austrisë me 20 vjet burg. Gjykata ka gjetur fajtor, ...
Read more Comments Off on Gjykata merr vendim për kosovarin që vrau gruan në Austri

A do të jetë e aftë policia të lexojë kujtimet e viktimës pas vrasjes?

Kuriozitete
Shkencëtarët zbuluan se kujtimet tona lënë shenja të qarta dhe unike gjenetike në trurin tonë. Deri te ky zbulim mahnitës kanë ardhur hulumtuesit e Universitetit Hebrenj të Jerusalemit, ...
Read more Comments Off on A do të jetë e aftë policia të lexojë kujtimet e viktimës pas vrasjes?

Policia konfiskon armë zjarri në Fushë Kosovë

Kronika e zezë
Mbrëmë rreth orës 21:30, njësitet policore të stacionit të Fushë Kosovës, kanë kryer një operacion bastisjeje në një shtëpi në Fushë Kosovë, ku kanë gjetur dhe konfiskuar 6 ...
Read more Comments Off on Policia konfiskon armë zjarri në Fushë Kosovë

Dy femra dhe një mashkull arrestohen për prostitucion

Kronika e zezë
Policia e Kosovës ka arrestuar tre qytetarë shtetas të Kosovës, për marrje me prostitucion. Sipas njoftimit të policisë në mesin e ta arrestuarave janë dy femra dhe një ...
Read more Comments Off on Dy femra dhe një mashkull arrestohen për prostitucion

Sot parakalon FSK-ja dhe Policia në sheshin kryesor të Prishtinës

Kryesore Lajme
FSK-ja dhe Policia e Kosovës do të parakalojnë në sheshin kryesor të Prishtinës për nder të dhjetë vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Parakalimi do të nis në ora ...
Read more Comments Off on Sot parakalon FSK-ja dhe Policia në sheshin kryesor të Prishtinës

Pas dy ditë kërkimesh, gjendet 9-vjeçarja e zhdukur në Gjakovë

Kryesore Lajme
Joana Demiri, e cila ishte lajmëruar e zhdukur tri ditë më parë, pas dy ditëve kërkimi është gjetur nga Policia e Kosovës. Këtë e ka konfirmuar zëdhënësja e ...
Read more Comments Off on Pas dy ditë kërkimesh, gjendet 9-vjeçarja e zhdukur në Gjakovë

Hajnat vjedhin disa kafiteri, policia në aksion

Kronika e zezë Lajme
Policia e Kosovës, njësitet e hetimeve në Kamenicë Kamenice, kanë dalë në vendin e ngjarjes për një rast “vjedhje e rëndë” në një kafiteri në Kamenice. Në bazë ...
Read more Comments Off on Hajnat vjedhin disa kafiteri, policia në aksion

Në Prishtinë arrestohet një person

Kronika e zezë
Një person është arrestuar në Prishtinë, pasi i njëjti pas një mosmarrëveshje, për parkim të veturës ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit ...
Read more Comments Off on Në Prishtinë arrestohet një person

Policia kineze në ‘Mission Impossible’: Pajiset me syzet që identifikojnë personat në kërkim

Botë
Teksa qindra milionë kinezë përgatiten të udhëtojnë për pushimet e Vitit të Ri Hënor, policia ka shtuar një mjet tjetër në arsenalin e saj të survejimit të turmave: ...
Read more Comments Off on Policia kineze në ‘Mission Impossible’: Pajiset me syzet që identifikojnë personat në kërkim

Nuk ka asgjë konkrete në lidhje me vrasjen e Ivanoviqit, policia kërkon ndihmë

Kryesore Lajme
Zëvendësdrejtori i Drejtorisë Rajonale të Policisë së Kosovës në veri, Besim Hoti, ka thënë se ende nuk ka asgjë konkrete lidhur me identitetin e vrasësit të mundshëm të ...
Read more Comments Off on Nuk ka asgjë konkrete në lidhje me vrasjen e Ivanoviqit, policia kërkon ndihmë