February 20, 2018
Qeveria

Qeveria

Qeveria e Malit të Zi uron qytetarët e Kosovës për liberalizim të vizave (Foto)

Kryesore Lajme
Qeveria E Malit të Zi në profilin e verifikuar në Twitter, ka uruar institucionet e Kosovës , lidershipin dhe popullin e Kosovës për hapjen e rrugës për liberalizimin ...
Read more Comments Off on Qeveria e Malit të Zi uron qytetarët e Kosovës për liberalizim të vizave (Foto)

Thaçi: Ta shpëtojmë Kompleksin e Familjes Jashari

Kryesore Lajme
Në mbështetje të inciativës për shpëtimin nga shkatërrimi i Kompleksit të Familjes Jashari, Jusuf Thaçi, sot është takuar me zv.kryeministrin, Fatmir Limaj, nga i cili ka marrë premtime se ...
Read more Comments Off on Thaçi: Ta shpëtojmë Kompleksin e Familjes Jashari

Qeveria pyet Shpend Ahmetin: Me cilin ligj e vendose flamurin e Shqipërisë në hyrje të Prishtinës?

Kryesore Lajme
Vendosja e flamurit shtetëror të Kosovës në rrethin kryesor të Prishtinës, po shkakton polemika ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Komunës Prishtinës. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, kishte thënë ...
Read more Comments Off on Qeveria pyet Shpend Ahmetin: Me cilin ligj e vendose flamurin e Shqipërisë në hyrje të Prishtinës?

Qeveria e Kosovës u ndanë nga 10 mijë euro familjeve të ‘Grupit të Kumanovës’

Kryesore Lajme
Ministria e Financave e Kosovës e realizoi vendimin e Qeverisë që 29 familjeve të personave të vrarë dhe të dënuar për ngjarjet në Lagjen e Trimave në Kumanovë ...
Read more Comments Off on Qeveria e Kosovës u ndanë nga 10 mijë euro familjeve të ‘Grupit të Kumanovës’

Qeveria e Maldives shpall gjendje të jashtëzakonshme

Botë
Qeveria maldive ka shpallur sot gjendje të jashtëzakonshme 15 ditëshe, për shkak të krizës së thellë politike që ka prekur vendin, pas mosmarrëveshjeve mes presidentit të vendit, Jamin ...
Read more Comments Off on Qeveria e Maldives shpall gjendje të jashtëzakonshme

Sherr institucional për pagat e qeveritarëve

Kryesore Lajme
Konstatimi se rritja e pagave të zyrtarëve të lartë qeveritarë është e jashtëligjshme ka futur në sherr Agjencinë Kosovare Kundërkorrupsionit(AKK) me Qeverinë e Kosovës. Kjo e fundit nuk ...
Read more Comments Off on Sherr institucional për pagat e qeveritarëve

Krasniqi: Presim që Qeveria ti kryej detyrat e saj

Kryesore Lajme
Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi, gjithashtu ka konfirmur se iniciativa e deputetëve për shfuqizimin e Gjykatës Speciale do të shkojë në Qeveri për shqyrtim, raporton ...
Read more Comments Off on Krasniqi: Presim që Qeveria ti kryej detyrat e saj

Qeveria: Të ndriçohet rasti i vdekjes së dy qytetarëve në Babimoc të Obiliqit

Kryesore Lajme
Qeveria e Kosovës ka reaguar të martën pas vdekjes së dy qytetarëve në Babimoc të Obiliqit në rrethana ende të pasqaruara. Qeveria fton të gjithë qytetarët që mund ...
Read more Comments Off on Qeveria: Të ndriçohet rasti i vdekjes së dy qytetarëve në Babimoc të Obiliqit

Prezantohet analiza ‘Vlerësimi i 100 ditëve të para të Qeverisë Haradinaj’

Kryesore Lajme
Grupi për Studime Juridike dhe Politike, Instituti GAP dhe Instituti për Politika Zhvillimore, sot prezantojnë analizën “Vlerësimi i 100 ditëve të para të Qeverisë Haradinaj”. Duke marrë parasysh ...
Read more Comments Off on Prezantohet analiza ‘Vlerësimi i 100 ditëve të para të Qeverisë Haradinaj’

Zëvendësministrat në Qeverinë Haradinaj, tragjikomedi

Lajme
Qeveria e Kosovës gjatë njëqind ditëshit të parë të qeverisjes, ka emëruar 69 zëvendësministra, të cilët i kushtojnë buxhetit të Kosovës me miliona euro. E tërë këtë situatë ...
Read more Comments Off on Zëvendësministrat në Qeverinë Haradinaj, tragjikomedi