December 15, 2018
RAMUSH HARADINAJ

RAMUSH HARADINAJ

Sikur Mattis më parë për Marinsat, sot Haradinaj e tha të njëjtën për ushtrinë e Kosovës; Nuk ka mik më të mirë e armik më të keq se FSK’ja.

Kosovë Kryesore Lajme
Kryeministri Ramush Haradinaj ka cituar sekretarin amerikan të Mbrojtjes për të përshkruar FSK’në, tash ushtria e Kosovës, raporton Kosova Post. Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj sot citoi kështu ...
Read more Comments Off on Sikur Mattis më parë për Marinsat, sot Haradinaj e tha të njëjtën për ushtrinë e Kosovës; Nuk ka mik më të mirë e armik më të keq se FSK’ja.

Haradinaj: Sot është dita më e mirë t’u themi dëshmorëve, prehuni në paqe

Kryesore Lajme
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në 20 përvjetorin e rënies së Komandantit Mujë Krasniqi dhe 40 bashkëluftëtarëve të tij, tha se pas familjes Jashari rënia e këtyre dëshmoreve ...
Read more Comments Off on Haradinaj: Sot është dita më e mirë t’u themi dëshmorëve, prehuni në paqe

Haradinaj ka ndjenja të përziera kur votohet ushtria, i mbetet mendja tek vëllai Luani

Kryesore Lajme
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, duket të ketë ndjenja të përziera sot, kur Kuvendi po  voton për Kosovën, por duket paksa i mërzitur, mbase kujton vëllezërit e tij  ...
Read more Comments Off on Haradinaj ka ndjenja të përziera kur votohet ushtria, i mbetet mendja tek vëllai Luani

Haradinaj: Kosova krenare me vajzat dhe djemtë që përmes sportit po e lartësojnë vendin

Kryesore Lajme
Kosova është krenare me vajzat dhe djemtë e saj, të cilët përmes sportit, më së miri po e përfaqësojnë vendin tonë në arenën ndërkombëtare”, kështu tha kryeministri i ...
Read more Comments Off on Haradinaj: Kosova krenare me vajzat dhe djemtë që përmes sportit po e lartësojnë vendin

Haradinaj bashkëluftëtarëve: Kemi kaluar shumë vështirësi edhe këtë dhembje do ta kalojmë faqebardhë së bashku!

Kryesore Lajme
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar në lidhje me ftesat e fundit që iu janë bërë ish-eprorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga Gjykata Speciale, ndërsa premtuar ...
Read more Comments Off on Haradinaj bashkëluftëtarëve: Kemi kaluar shumë vështirësi edhe këtë dhembje do ta kalojmë faqebardhë së bashku!

Pas Haradinajt, ja çfarë thotë Vuçiq për Mogherini

Kryesore Lajme
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka mohuar sugjerimet e Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj se përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini është fajtore për situatën aktuale ...
Read more Comments Off on Pas Haradinajt, ja çfarë thotë Vuçiq për Mogherini

‘Viti 2018 po na kurorëzohet me ngjyrat e flamurit amerikan’

Kryesore Lajme
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka njoftuar për një bisedë me Drejtorin e agjencionit federal amerikan, Jonathan Nash lidhur me atë se Kosova është kualifikuar të marrë dhjetëra ...
Read more Comments Off on ‘Viti 2018 po na kurorëzohet me ngjyrat e flamurit amerikan’

A do ju jep fund qeveria ‘kumarhanave’ në Kosovë, flet kryeministri Haradinaj (Dokument+Video)

Kryesore Lajme Video
Qeveria e Kosovë së shpejti do të marr vendim për rritjen e tatimit ndaj biznese të lojërave të fatit dhe kjo është një masë e cila pa dyshim ...
Read more Comments Off on A do ju jep fund qeveria ‘kumarhanave’ në Kosovë, flet kryeministri Haradinaj (Dokument+Video)

Pse Qeveria nuk i voton sot masat e reja ndaj Serbisë?

Kryesore Lajme
Qeveria e Kosovës gjatë ditës së sotme do të mbaj mbledhjen e rregullt të saj. Siç ishte raportuar më herët, përveç taksës 100 për qind të vendosur ndaj ...
Read more Comments Off on Pse Qeveria nuk i voton sot masat e reja ndaj Serbisë?

Kosova ia kalon edhe Zvicrës

Kosovë Kryesore
Përbërja e re e Këshillit Federal, në Zvicër, më 10 dhjetor 2018, ndau të shtatë departamentet dhe zgjodhi çështjen e zëvendësimeve. Kështu, Qeveria e Zvicrës do të përfaqësohet ...
Read more Comments Off on Kosova ia kalon edhe Zvicrës