October 23, 2018
Real Madrid

Real Madrid

Konfirmohet data e ‘El Clasico’, e katërta për këtë sezon

Sport
Barcelona do të presë Real Madrid në “El Clasico” numër katër të sezonit, në “Camp Nou”, të dielën më 6 maj, në orën 20:45, ka zyrtarizuar La Liga. ...
Read more Comments Off on Konfirmohet data e ‘El Clasico’, e katërta për këtë sezon

Rummenigge: Vetëm Bayerni e mund Realin

Sport
Përpara dy javësh, Bajerni i Mynihut fitoi kampionatin gjerman, ndërsa dje arriti në finalen e Kupës së Gjermanisë. Tani, objektivi kryesor i klubit bavarez është Champions League, ku ...
Read more Comments Off on Rummenigge: Vetëm Bayerni e mund Realin

Buffon përsëri flet për përjashtimin me karton të kuq dhe gjyqtarin

Sport
Gianluiggi Buffon është rikthyer të flas për natën e Madridit. Portieri legjendar italian u përjashtua me karton të kuq pas një reagimi të ashpër ndaj gjyqtarit anglez Oliver që ...
Read more Comments Off on Buffon përsëri flet për përjashtimin me karton të kuq dhe gjyqtarin

E pranon Lewandowski: Nuk mund t’i them jo ofertës së Realit

Sport
Florentino Perez kërkon të marrë në ekipin e tij sezonin e ardhshëm, Robert Lewandowski. Vetë sulmuesi ka folur për këtë temë për gazetën spanjolle “AS” . “Nuk e ...
Read more Comments Off on E pranon Lewandowski: Nuk mund t’i them jo ofertës së Realit

Malaga – Real Madrid, formacionet e mundshme

Sport
Real Madrid do të zhvillojë sot ndeshjen në kuadër të javës së 32-të në kampionatin spanjoll të futbollit kundër ekipit të Malaga-s. Fitorja e Real Madridit ndaj Malaga-s ...
Read more Comments Off on Malaga – Real Madrid, formacionet e mundshme

Heynckes për Realin: Nuk i frikësohemi atyre

Sport
Sot është hedhur shorti i gjysëmfinaleve të Champions League dhe Bayerni do t’a presë Real Madridin në gjysmëfinalen e parë në Allianz Arena. Pas shortit, ka thënë disa ...
Read more Comments Off on Heynckes për Realin: Nuk i frikësohemi atyre

Ministri ‘harron’ që është në parlament, hap laptopin dhe ndjek live Real-Juve

Botë Sport
Ndeshja e dytë çerekfinale, Real Madrid -Juventus e luajtur mbrëmë kurrsesi nuk mund të humbej pasi siç edhe faktet e treguan më vonë, aty ndodhi gjithçka. Gjithsesi jo ...
Read more Comments Off on Ministri ‘harron’ që është në parlament, hap laptopin dhe ndjek live Real-Juve

Juve reagon pas humbjes: E pabesueshme, me penallti kualifikohen në gjysmëfinale (Video)

Sport
Real Madrid u kualifikua në gjysmëfinale të Champions League pasi Ronaldo shënoi në minutën e 98-të nga penalltia diskutabile Juventus tregoi karakter në ndeshjen e dytë çerek-finale, derisa ...
Read more Comments Off on Juve reagon pas humbjes: E pabesueshme, me penallti kualifikohen në gjysmëfinale (Video)

‘Lamtumirë’ Juventus, Reali triumfon në minutat shtesë

Sport
Real Madridi ka eliminuar Juventusin nga Liga e Kampionëve. Madrilienët u kualifikuan falë golit të Cristiano Ronaldos nga penalltia në minutën e 96, ani pse humbën 3:1. Juve ...
Read more Comments Off on ‘Lamtumirë’ Juventus, Reali triumfon në minutat shtesë

Juve ‘shkel’ Realin, shënon për të tretën herë (Video)

Sport
Një Juventus i mrekullueshëm. Matuidi ka shënuar dhe golin e tretë duke barazuar rezultatin e 3 ndeshjes së parë, është Doglas Costa që jep një krosim shumë të ...
Read more Comments Off on Juve ‘shkel’ Realin, shënon për të tretën herë (Video)