March 18, 2018
rexhep selimi

rexhep selimi

Selimi thotë se do të duhej të kishte konsensus për interes të qytetarëve

Kryesore Lajme
Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, pas shtyrjes së seancës për të mërkurën në orën 10:00, ka thënë se konsensusi do të duhej të ishte në interes të qytetarëve. ...
Read more Comments Off on Selimi thotë se do të duhej të kishte konsensus për interes të qytetarëve

A morën njoftim zyrtarë për dekoratën e refuzuar? Flasin Agim Vinca e Rexhep Selimi

Kryesore Lajme
Me rastin e festës së 10 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, presidenti Thaçi ka dekoruar shumë personalitete të cilat kontribuuan në shtetndërtimin e Kosovës ndër vite, ...
Read more Comments Off on A morën njoftim zyrtarë për dekoratën e refuzuar? Flasin Agim Vinca e Rexhep Selimi

Rexhep Selimi ironizon shënjimin e pikës kufitare mes Kosovës dhe Malit të Zi, ja se çfarë thotë

Kryesore Lajme
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka ironizuar me shënjimin e pikës kufitare mes Kosovës dhe Malit të Zi. Ka thënë se edhe pas ratifikimit të demarkacionit me ...
Read more Comments Off on Rexhep Selimi ironizon shënjimin e pikës kufitare mes Kosovës dhe Malit të Zi, ja se çfarë thotë

Rexhep Selimi: I vetmi gëzimi i qytetarëve për 17 shkurt është koncerti i Rita Orës

Kryesore Lajme
Lëvizja Vetëvendosje ne konferencën e sotme për media në kuadër të dhjetë vjetorit të pavarësisë ka folur për të arriturat dhe stangimet që ka pasur Kosova në këto ...
Read more Comments Off on Rexhep Selimi: I vetmi gëzimi i qytetarëve për 17 shkurt është koncerti i Rita Orës

Rexhep Selimi, Glauk Konjufca, Pal Lekaj e disa të tjerë shumë shpejt para gjykatës

Kryesore Lajme
Njëmbëdhjetë deputetët e Kuvendit të Kosovës shumë shpejt do të dalin para Gjykatës Themelore në Prishtinë. Aktakuza ndaj tyre është dorëzuar në gjykatë dhe lëndët i janë ndarë ...
Read more Comments Off on Rexhep Selimi, Glauk Konjufca, Pal Lekaj e disa të tjerë shumë shpejt para gjykatës

Çfarë thotë Rexhep Selimi, a do të votojë Vetëvendosja pro shfuqizimit të Speciales?

Kryesore Lajme
Rexhep Selimi, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin e Kosovës, thotë se partia së cilës i përket ai do të votojë pro shfuqizimit të Ligjit për Gjykatën Speciale. ...
Read more Comments Off on Çfarë thotë Rexhep Selimi, a do të votojë Vetëvendosja pro shfuqizimit të Speciales?

Selimi: Le ta shfuqizojmë Specialen nën dritën e diellit, jo në pazaret e natës

Kryesore Lajme
Është deklaruar rreth përpjekjes së dështuar për ta rrëzuar Gjykatën Speciale, natën e sotme, edhe deputeti i Vetëvendosjes, ish-komandanti në UÇK, Rexhep Selimi. “Kush është PËR dhe kush ...
Read more Comments Off on Selimi: Le ta shfuqizojmë Specialen nën dritën e diellit, jo në pazaret e natës

Reagon Rexhep Selimi për vazhdimin e paraburgimit ndaj deputetëve të Vetëvendosjes

Kryesore Lajme
Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka reaguar përmes një statusi në Facebook në lidhje me vazhdimin e mbajtjes në arrest të deputetëve dhe aktivistëve të ...
Read more Comments Off on Reagon Rexhep Selimi për vazhdimin e paraburgimit ndaj deputetëve të Vetëvendosjes

Selimi në krahun e Molliqajt apo të Ahmetit?

Kryesore Lajme
Përgjigjja e Rexhep Selimit nëse është në krahun e Molliqajt dhe Ahmetit. Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ka folur në televizionin publik lidhur me përçarjen që Vetëvendosje ...
Read more Comments Off on Selimi në krahun e Molliqajt apo të Ahmetit?

Për çka thotë se nuk është në dijeni Rexhep Selimi!

Kryesore Lajme
Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ka komentuar zhvillimet e fundit  në partinë ku ai bën pjesë. Selimi duke marrë shkas se këto komente i bëri në ceremoninë përkujtimore ...
Read more Comments Off on Për çka thotë se nuk është në dijeni Rexhep Selimi!