October 16, 2018
shpejtim bulliqi

shpejtim bulliqi

Bulliqi i quan të gabuara raportet ndërkombëtare dhe të komisionit Meha për Demarkacionin

Kryesore Lajme
Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, pavarësisht mungesës së kryeministrit Haradinaj  dhe kabinetit qeveritar, ka vazhduar agjendën e tyre, shqyrtimin e Projektligjit për Ratifikimin e ...
Read more Comments Off on Bulliqi i quan të gabuara raportet ndërkombëtare dhe të komisionit Meha për Demarkacionin

Prokuroria do t’i verifikojë pretendimet për falsifikim kundër ish-Komisionit për Demarkacion

Kryesore Lajme
Pretendimet e kryetarit të Komisionit shtetëror për Demarkacion, Shpejtim Bulliqi, ndaj paraardhësit të tij Murat Meha do të verifikohen nga prokurori i Shtetit. Komisioni qeveritar, i cili ka ...
Read more Comments Off on Prokuroria do t’i verifikojë pretendimet për falsifikim kundër ish-Komisionit për Demarkacion

Broçkullat e Bulliqit e të Grudës me shokë

OP / ED
Shkruan: Bahri Bivolaku Nëse vijëzimi i kufirit sipas modalit të zonave kadastrale të komunave, të cilat e bëjnë shtetin e Kosovës të përcaktuar me marrëveshjen e Kumanovës dhe ...
Read more Comments Off on Broçkullat e Bulliqit e të Grudës me shokë

Bulliqi publikon raportin e plotë për shënimin e vijës kufitare (Dokument)

Kryesore Lajme
Kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqi ka publikuar raportin e këtij komisioni që një ditë më parë është prezantuar në Qeveri. ...
Read more Comments Off on Bulliqi publikon raportin e plotë për shënimin e vijës kufitare (Dokument)

Bulliqi rithekson: Kosova humb territor, mbetet në dorën e deputetëve miratimi ose rrëzimi i Demarkacionit (Video)

Kryesore Lajme
Kryesuesi i Komisionit për shënjimin dhe mirëmbajtjen e territorit, Shpejtim Bulliqi në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur rreth raportit të dorëzuar dje në ...
Read more Comments Off on Bulliqi rithekson: Kosova humb territor, mbetet në dorën e deputetëve miratimi ose rrëzimi i Demarkacionit (Video)

Bulliqi i përgjigjet Isa Mustafës në lidhje me caktimin e vijës kufitare

Lajme
Kryesuesi i Komisionit për Demarkacion, Shpejtim Bulliqi i është përgjigjur deklaratave të ish-kryeministrit Isa Mustafa lidhur me prezantimin e sotëm të raportit për caktimin e vijës kufitare. Mustafa ...
Read more Comments Off on Bulliqi i përgjigjet Isa Mustafës në lidhje me caktimin e vijës kufitare

Këto janë të gjeturat e komisionit për demarkacionin

Kryesore Lajme
Kryesuesi i Komisionit për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror, Shpejtim Bulliqi ka thënë se raporti i ish komisionit Shtetëror për Demarkacion nuk është në përputhje me vijat ...
Read more Comments Off on Këto janë të gjeturat e komisionit për demarkacionin

Bulliqi prezanton para Qeverisë raportin për Demarkacionin

Kryesore Lajme
Komisioni për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror sot prezanton para Qeverisë së Kosovës, raportin e të gjeturave të reja në lidhje me demarkacionin me Malin e Zi. ...
Read more Comments Off on Bulliqi prezanton para Qeverisë raportin për Demarkacionin

Kur do ta dërgojë Qeveria në Parlament Raportin e Bulliqit?

Kryesore Lajme
Qeveria e Kosovës, më së largu të hënën, do ta ketë para vetes raportin final të Demarkacionit, me të gjeturat e Komisionit të kryesuar nga Shpejtim Bulliqi dhe ...
Read more Comments Off on Kur do ta dërgojë Qeveria në Parlament Raportin e Bulliqit?

Gecaj ironizon me Bulliqin, thotë se u ekzaltua nga deklarata e gjeneralit amerikan

Kryesore Lajme
Ish- zëdhënësi i Isa Mustafës, ka ironizuar me Shpejtim Bulliqin, pasi ky i fundit sipas Gecajt, është ekzaltuar nga një deklaratë të një gjenerali amerikan për kufirin me ...
Read more Comments Off on Gecaj ironizon me Bulliqin, thotë se u ekzaltua nga deklarata e gjeneralit amerikan