March 17, 2018
UEFA

UEFA

UEFA me ndryshime për sezonin 2018/2019 të Ligës së Kampionëve

Sport
Këtë vit qeveria europiane e futbollit ka vendosur të bëjë disa ndryshime në garën më të rëndësishme për klubet e kontinentit tonë: Ligën e Kampionëve. Ndryshimet do të ...
Read more Comments Off on UEFA me ndryshime për sezonin 2018/2019 të Ligës së Kampionëve

‘Euro 2020’, ja sa milionë para do të japë UEFA për pjesëmarrësit

Sport
UEFA do të shpërndajë 371 milionë euro, për 24 skuadrat që do të kualifikohen për në fazën finale të Europianit të vitit 2020. Ky është një nga vendimet ...
Read more Comments Off on ‘Euro 2020’, ja sa milionë para do të japë UEFA për pjesëmarrësit

Kërcënimi i inspektorëve të UEFA-s, FSHF: Distancohemi nga ngjarja

Sport
Federata Shqiptare e Futbollit ka dënuar kërcënimet ndaj inspektorëve të UEFA-s për rastin e Skënderbeut. Me anë të një deklarate të publikuar në faqen e saj zyrtare, FSHF ...
Read more Comments Off on Kërcënimi i inspektorëve të UEFA-s, FSHF: Distancohemi nga ngjarja

FSHF ‘braktis’ Skënderbeun: Çështja i takon ekipit dhe UEFA-s

Sport
Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar në lidhje me raportin e inspektorëve të UEFA-s përsa i përket çështjes Skënderbeu. Nëpërmjet një komunikate për shtyp, qeveria e futbollit në ...
Read more Comments Off on FSHF ‘braktis’ Skënderbeun: Çështja i takon ekipit dhe UEFA-s

Rikthehet ‘Europa League’, sonte në fushë zbresin skuadrat e Hysajt, Strakoshës dhe Berishës

Sport
Pas “Champions League” është radha e kompeticionit tjetër të UEFA-s, “Europa League”, për të zhvilluar sfidat e saj për raundin e 1/32 i cili është me “Play-off”.Të inkuadruar ...
Read more Comments Off on Rikthehet ‘Europa League’, sonte në fushë zbresin skuadrat e Hysajt, Strakoshës dhe Berishës

Kane thyen një nga rekordet e rralla në Ligën e Kampionëve të UEFA-s

Sport
Harry Kane (24), sulmuesi i Tottenham ka thyer një nga rekordet e rralla në Ligën e Kampionëve të UEFA-s. Futbollisti nga klubi londinez, me golin e mbrëmshëm në ...
Read more Comments Off on Kane thyen një nga rekordet e rralla në Ligën e Kampionëve të UEFA-s

UEFA konfirmon ndryshimet e skuadrave në Champions League, befason Reali

Sport
UEFA ka zbuluar ndryshimet e skuadrave për Champions League. Pothuajse gjitha skuadrat që janë ende në garën e Ligës së Kampionëve, kanë blerë e shitur lojtarë, duke hequr ...
Read more Comments Off on UEFA konfirmon ndryshimet e skuadrave në Champions League, befason Reali

Nënkryetari i UEFA-së arrin në Shqipëri

Sport
Surkis ka nisur takimin me kryeministrin Edi Rama, ndërsa më vonë do të takohet edhe me Presidentin e Republikës, Ilir Meta. Ka mbërritur në Tiranë zëvendës presidenti i ...
Read more Comments Off on Nënkryetari i UEFA-së arrin në Shqipëri

Fitimet marramendëse të agjentëve të futbollit

Sport
Agjentët e futbollistëve janë konsideruar shpeshherë nga trajnerët si e keqja më e madhe e sportit më popullor në planet, e madje edhe më keq sesa dopingu. Fitimet ...
Read more Comments Off on Fitimet marramendëse të agjentëve të futbollit

Super Kupa e UEFA-s, Shqipëria kandidon për të organizuar finalen

Sport
UEFA ka bërë publike, nëpërmjet një njoftimi, nëntë vendet që kanë shfaqur interes për të qenë vende organizatore për Super Kupën e vitit 2020. Procedura për këtë përzgjedhje ...
Read more Comments Off on Super Kupa e UEFA-s, Shqipëria kandidon për të organizuar finalen