19 January, 2019 20:35
Vladimir Putin

Vladimir Putin

Pas vizitës në Serbi, Putin mbledh Këshillin e Sigurisë, diskuton për Kosovën

Lajme
President i Rusisë, Vladimir Putin menjëherë ka vepruar në raport me Kosovën pas rikthimit në Moskë nga vizita në Beograd. President i Rusisë, Vladimir Putin ka mbajtur të ...
Read more Comments Off on Pas vizitës në Serbi, Putin mbledh Këshillin e Sigurisë, diskuton për Kosovën

Daçiq ia thotë këngës përsëri, por Putinin e tmerron zëri i tij

Lajme
Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq përjetoi një mossukses përpara delegacioni rus, kur këndoi “Kalinka” për presidentit rus Vladimir Putin. Në drekën ceremoniale që u organizua në Pallatin ...
Read more Comments Off on Daçiq ia thotë këngës përsëri, por Putinin e tmerron zëri i tij

Vizitën e Putinit në Beograd Ramadani e cilëson konfirmim të samitit anti-NATO

Kryesore Lajme
Aleancë e fortë është parë tash e sa kohë ndërmjet Serbisë dhe Rusisë, sidomos në çështjet që kanë të bëjnë me Kosovën, siç është Ushtria e Kosovës. Por ...
Read more Comments Off on Vizitën e Putinit në Beograd Ramadani e cilëson konfirmim të samitit anti-NATO

Rusët tallen keq me mënyrën se si Vuçiq e priti Putinin

Kryesore Lajme
Presidenti rus Vladimir Putin gjatë ditës së djeshme vizitoi kryeqytetin e Serbisë, Beogradin. Atje u pritë nga presidenti serb Aleksander Vuçiq me nderime ushtarake.Këtë pritje të Putinit nga  qeveritarëve ...
Read more Comments Off on Rusët tallen keq me mënyrën se si Vuçiq e priti Putinin

Daçiq ia bën qefin Putinit, ia këndon live këngën e famshme ruse

Kryesore Lajme
Diplomati serb Ivica Daçiq është përkujdesur që ta disponoj presidentin rus Vladimir Putinin, gjatë kohës sa qëndroi në Serbi.  Daçiq ka kënduar para presidentit Putin këngën e famshme ...
Read more Comments Off on Daçiq ia bën qefin Putinit, ia këndon live këngën e famshme ruse

Veseli thotë se Rusia është në rrugë për ta njohur Kosovën

Kryesore Lajme
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sot ka thënë se Rusia është duke shkuar drejt njohjes së Kosovës. Këtë kryekuvendari Veseli e tha gjatë konferencës së mbajtur ...
Read more Comments Off on Veseli thotë se Rusia është në rrugë për ta njohur Kosovën

Vjen reagimi i Amerikës pas vizitës së Putinit në Serbi

Kryesore Lajme
Në ditën kur presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, po qëndronte në Beograd, ambasadori i SHBA-së në Serbi, Kyle Scott, i ka rikujtuar Vuçiqit djegien e ndërtesës së Ambasadës ...
Read more Comments Off on Vjen reagimi i Amerikës pas vizitës së Putinit në Serbi

Putin jep alarmin në Serbi: Taksa dhe FSK mund të destabilizojnë Ballkanin

Kryesore Lajme
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ndodhet për një vizitë zyrtare në Serbi, ndërsa është takuar me homologun serb, Aleksandër Vuçiç. Ai tha se autoritetet në Prishtinë morën disa ...
Read more Comments Off on Putin jep alarmin në Serbi: Taksa dhe FSK mund të destabilizojnë Ballkanin

Putin: Angazhohemi për kompromis mbi çështjen e Kosovës në pajtim Rezolutën 1244

Kryesore Lajme
Qëndrimi i Rusisë mbi “çështjen e Kosovës” është i njohur, ne angazhohemi për arritjen e kompromisit të pranushëm të ndërsjellë në pajtim me Rezolutën 1244 të Këshillit të ...
Read more Comments Off on Putin: Angazhohemi për kompromis mbi çështjen e Kosovës në pajtim Rezolutën 1244

Putin: Mbështesim arritjen e një marrëveshjeje Kosovë-Serbi

Kryesore Lajme
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, gjatë qëndrimit të tij në Serbi, ka thënë se shteti i tij mbështet arritjen e një marrëveshjeje në mes të Kosovës dhe Serbisë. ...
Read more Comments Off on Putin: Mbështesim arritjen e një marrëveshjeje Kosovë-Serbi